• Популярні новинки

  Ваш кабінет


  Наша сторінка

  Зараз онлайн

  Вивчаємо правила безпеки під час канікул
  • 8-12-2021, 18:32
  • 3 894
  • 0
  Вивчаємо правила безпеки під час канікул.
  Фізкультхвилинки на тему пожежної безпеки

  Канікули — час, коли діти часто залишаються без нагляду дорослих. Прогулянки наодинці або в компанії товаришів можуть завершитися травматично.

  Процес підготовки та проведення канікул у закладі загальної середньої освіти включає не лише відпочинок учнів, а й організацію позакласних (позашкільних) заходів щодо безпеки.

  Під час канікул класний керівник розповідає на виховній годині про безпеку на канікулах.

  Правила однакові щодо канікул:

  • осінніх
  • зимових
  • весняних
  • літніх.

  Зміщуються лише акценти з огляду на погодні та кліматичні умови.

  Коли розпочнуться зимові канікули - 2021

  Зимові канікули для столичних школярів розпочнуться 25 грудня та триватимуть до 9 січня включно.

  Таку інформацію повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський.

  Як він відзначив, причин для перенесення початку канікул немає.

  «Завдяки ефективним протиепідемічним заходам у столиці вдалося зупинити зростання захворюваності на COVID-19 і вийти з «червоної» зони епідеміологічної небезпеки. Зараз усі 425 столичних шкіл працюють у звичайному режимі, а наші служби проводять постійний моніторинг закладів середньої освіти, контролюючи динаміку захворювання», — наголосив заступник голови КМДА.

  Окрім того, він зауважив, що фахівці наполегливо рекомендують максимально вакцинувати населення для більш безпечного перебігу хвороби і збереження життя.

  «Київ — лідер із вакцинації в Україні. Зараз уже зроблено понад 3,1 мільйона щеплень. Повністю вакциновано майже 1,57 мільйона киян. Серед представників освітньої галузі вакциновано майже 97%. Вакцинація полегшує перебіг хвороби і рятує життя.  Хотів би нагадати, що нам треба досягнути загального показника у 70%, як це зазначено в Національному плані вакцинації проти COVID-19. Тож закликаю усіх щепитися від коронавірусу», — акцентував Валентин Мондриївський.

  Орієнтовні дати канікул:

  • осінні канікули починаються в кінці жовтня і тривають тиждень (25 жовтня - 31 жовтня);

  • зимові канікули тривають з кінця грудня і тривають два тижні (25 грудня - 09 січня);

  • весняні канікули починаються в кінці березня і будуть тривати тиждень (28 березня - 03 квітня);

  • літні канікули традиційно розпочинаються на початку червня і тривають до 1 вересня.

  Правила безпеки дорожнього руху

  Під час перебування на вулиці учні є учасниками дорожнього руху. Тому важливою частиною інструктажу є їх ознайомлення з правами та обов’язками пішоходів відповідно до Правил дорожнього руху України.

  Особливу небезпеку для учнів становить перехід через дорогу — неуважність може коштувати життя. Тому слід наголосити на тому, що:

  • слід користуватися наземними та підземними пішохідними переходами, а в разі їх відсутності — переходити на перехрестях вулиць і доріг, дочекавшись відсутності транспортних засобів у полі зору
  • не можна переходити дорогу без відповідного сигналу світлофора
  • небезпечно виходити на дорогу з-за перешкоди, яка обмежує видимість і пішоходові, і водієві
  • вулицю найліпше переходити в гурті пішоходів
  • вибігати на проїжджу частину дороги чи влаштовувати на ній ігри заборонено
  • за відсутності пішохідних доріжок чи тротуарів або за межами населеного пункту рухатися вздовж дороги необхідно узбіччям, назустріч руху транспортних засобів.

  ? Вимоги безпеки для учнів під час канікул

  ? З чого починається пожежна безпека в закладі освіти

  ? Охорона праці в школі + безпека життєдіяльності

   Правила користування велосипедом:

  • рухатися дорогою (вулицею) на велосипеді дозволено лише особам, які досягли 14 років
  • на велосипеді заборонено рухатися тротуарами або пішохідними доріжками та перевозити пасажирів
  • велосипед має бути обладнаний ліхтарями для руху в темний час доби та в умовах недостатньої освітленості
  • звуковий сигнал і гальма обов’язково мають бути справними
  • велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати одне за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху
  • перевозити вантажі на велосипеді можна лише за умови, що це не створює перешкод для інших учасників дорожнього руху.

  Безпека у залізничному транспорті

  Під час канікул діти, частіше з батьками, а іноді самостійно, навідують родичів з інших міст і сіл. Тому класний керівник має ознайомити дітей із правилами поводження у залізничному транспорті та поблизу залізничних колій, а саме:

  • переходити через колії необхідно лише по спеціально влаштованих переходах, освітлених у темний час доби
  • у жодному разі не можна для переходу через колію підлазити під вагони, якщо потяг зупинився на місці переходу. Якщо необхідно пропустити потяг, слід чекати осторонь, на безпечній відстані від найближчої колії
  • уздовж колії можна проходити лише узбіччям. Заборонено прямувати безпосередньо по колії, бігти платформою вздовж потяга, що прибуває чи відходить. Підходити до вагона можна лише після повної зупинки потяга
  • підніматися на дах рухомого складу поїзда категорично заборонено
  • посадку у вагон та вихід із нього можна здійснювати лише з боку перону. Слід бути максимально обережним, аби не спіткнутися й не впасти між посадковим майданчиком вагона та платформою
  • на ходу потяга не можна відкривати зовнішні двері тамбурів, стояти на підніжках і перехідних майданчиках. Якщо у вагоні відчинене вікно, не можна з нього висовуватися. Під час зупинок потяга на перегонах не можна виходити з вагонів
  • у  разі екстреної евакуації людей із вагона необхідно зберігати спокій. Виходячи, із собою брати лише документи, гроші та предмети першої необхідності. За потреби слід допомагати в евакуації молодшим дітям, літнім людям, інвалідам тощо
  • під час виходу через бокові двері й аварійні виходи, слід бути обережним, аби не потрапити під зустрічний потяг.

  Під час інструктажу педагог має наголосити дітям, що сідати в автомобіль, тролейбус, трамвай, маршрутне таксі чи виходити з них можна лише після зупинки транспортного засобу.

  Користуючись транспортним засобом, необхідно сидіти або стояти (якщо це дозволено) у призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування.

  Під час пересування на транспортному засобі, обладнаному ременями безпеки, слід бути пристебнутими, а на мотоциклі — в застебнутому мото­шоломі.

  Безпека в метро

  У великих містах діти доволі часто користуються метро, а цей вид транспорту пов’язаний з підвищеною небезпекою.

  Правила безпеки в метро дітям відомі, адже вони часто звучать з гучномовця на території метрополітену. Та під час інструктажу слід додатково їх озвучити. Так, можна нагадати дітям, що:

  • на ескалаторі необхідно стояти праворуч, обличчям у напрямку руху
  • проходити слід з лівого боку, тримаючись за поручень
  • затримуватися під час сходження з ескалатора небезпечно.

  Чекаючи на потяг, пасажири мають рівномірно розташовуватися вздовж платформи і не заходити за обмежувальну лінію біля краю платформи до повної зупинки потяга, а після його зупинки не заважати вільному виходу пасажирів із вагонів.

  Після оголошення про зачинення дверей необхідно припинити посадку у вагони. На жаль, цим правилом пасажири часто нехтують, і це призводить до їх травмування. Під час руху потяга не можна притулятися до дверей вагона, заважати відчиненню або зачиненню дверей. У метро заборонено створювати будь-які ситуації, які заважають руху потоку пасажирів.

  У разі виявлення задимлення або пожежі в метро, а також ситуацій, які можуть вплинути на безпеку перевезень пасажирів або рух потягів, слід негайно повідомити про це працівників метрополітену.

  норми щодо перевезення організованих груп дітей

  Правила пожежної безпеки в побуті:

  Основними причинами пожеж є необережне поводження з вогнем і порушення правил пожежної безпеки.

  Коли дитина перебуває вдома, вона має обережно користуватися електроприладами, які можуть призвести до загоряння, — електроплитою, праскою, телевізором тощо. Зокрема, небезпечно розміщувати на телевізорі сторонні предмети: серветки, книжки, лампи, свічки тощо. Ідучи з дому, слід переконатися, що всі електричні прилади вимкнені.

  Пожежі в лісі можуть виникати внаслідок необережного поводження з вогнем, очищення поверхні землі за допомогою випалювання сухої трави тощо. Пустощі з вогнем у лісі неприпустимі.

  Акцентуйте на тому, що знаючи правила поводження під час пожежі, можна не лише врятувати своє життя, а й надати допомогу іншим людям і врятувати матеріальні цінності від вогню.

  У разі виникнення пожежі не можна панікувати, а необхідно заспокоїтися. Не варто приймати поспішних рішень, тікати від полум’я у протилежний від вогню бік. Навпаки, необхідно бігти проти вітру, у напрямку, перпендикулярному до лінії вогню, закривши голову і обличчя одягом.

  Після виходу з епіцентру пожежі необхідно повідомити місцевій адміністрації та пожежній службі про місце, розміри й характер пожежі.

  ? Дії у разі виникнення пожежі в школі

  Безпека в екстремальних ситуаціях

  У разі виникнення аварійних ситуацій, які можуть призвести до нещасних випадків, слід негайно виявити й усунути їх причини.

  Якщо виникла пожежа чи інше стихійне лихо, всі мають організовано, без паніки залишити місце перебування. Необхідно викликати пожежних та працівників екстреної медичної допомоги. Про всі випадки аварійних ситуацій, аварій, нещасних випадків природного чи техногенного характеру необхідно за можливості повідомити органи місцевого самоврядування, поліцію, місцевий штаб цивільного захисту.

  Про надзвичайні ситуації природного характеру, як-от землетрус, повінь, ураган, пилова буря, туман тощо, населення сповіщають сигналом «Увага всім» — завиванням сирени, виробничими гудками та іншими сигнальними засобами.

  У разі виникнення надзвичайних ситуацій з викидами радіаційних та екологічно-небезпечних речовин після сигналу «Увага всім» населенню повідомляють: «Радіаційна небезпека» або «Хімічна небезпека».

  Повідомте учням, що почувши цей сигнал, слід негайно ввімкнути радіо, телевізор та слухати повідомлення місцевих органів влади і штабу цивільного захисту та надзвичайних ситуацій із вказівками щодо подальших дій. Протягом усього періоду ліквідації наслідків стихійних лих, аварій і катастроф усі засоби зв’язку необхідно тримати постійно ввімкненими.

  Безпека в побуті

  Побутові предмети за неправильного користування можуть також становити загрозу для дитини і спричиняти травмування. Тож під час інструктажу педагог має нагадати учням, як правильно їх використовувати.

  ? Правила пожежної безпеки для дітей

  ? Правила пожежної безпеки для закладів освіти

  ? Протипожежні правила Нового року

  Користуватися газовими приладами (плита, котел, колонка) дозволено дітям старше 10 років, але обов’язково у присутності дорослих.

  Правила користування газовими приладами:

  • перед увімкненням приладів необхідно провітрити приміщення, а під час їх роботи відкрити кватирки, фрамуги.
  • завершивши користування газовим приладом, слід закрити крани на ньому та закрутити вентилі газопроводу (газової труби чи газового балона).
  • якщо в квартирі чи будинку відчутний запах газу, слід негайно припинити користуватися газовим приладом, закрити крани й вентилі. Необхідно вийти з приміщення, покликати на допомогу дорослих і негайно викликати аварійну газову службу.

  Користування електроприладами

  Потенційну небезпеку під час перебування дитини вдома становлять також електроприлади. Тому класний керівник має нагадати учням правила електробезпеки та безпечного користування електроприладами. Так, заборонено:

  • перебувати поблизу відкритих струмопровідних частин
  • користуватися зламаними розетками, несправними штепсельними вилками
  • вмикати або вимикати штепсельні вилки, тримаючись за шнур, а не за корпус
  • використовувати шнури, проводи з пошкодженою ізоляцією або обплетенням
  • залишати без нагляду ввімкнені в мережу електронагрівальні прилади
  • торкатися електроприладів мокрими або вологими руками.

  У разі виявлення обірваних, пошкоджених проводів, іскріння проводки необхідно повідомити дорослих. Якщо електропостачання раптово припинилося, необхідно вимкнути всі електроприлади. Вмикати їх можна лише після відновлення постійної напруги.

  Безпека на присадибній ділянці

  Якщо під час канікул дитина допомагає дорослим працювати на присадибній ділянці, вона має надягнути робочий одяг і взуття, а також головний убір.

  Переносити загострені сільськогосподарські знаряддя (лопати, граблі, вила тощо) необхідно у вертикальному положенні — так, щоб їх робоча частина була спрямована донизу від себе. Під час перенесення вантажів, посильних для віку дитини, слід рівномірно навантажувати обидві руки.

  Працюючи граблями чи вилами, не можна спрямовувати їх робочу частину на людей, які поблизу. Гострі частини сільськогосподарського інвентарю мають бути у землі або біля землі.

  Аби уникнути отруєння та алергічної реакції, не слід нюхати незнайомі рослини чи куштувати їх на смак.

  Карантин: санітарно-­дезінфекційний режим у школі

  Загальні правила безпеки життєдіяльності

  Інструктаж з безпеки життєдіяльності учнів обов’язково має містити інформацію щодо шкідливих звичок:

  • тютюнопаління
  • алкоголізму
  • наркоманії
  • токсикоманії
  • ігроманії.

  Доцільно також наголосити на шкідливості для здоров’я тривалого сидіння за комп’ютером. Батьки або особи, що їх замінюють, повинні чітко встановити для дитини режим користування комп’ютером.

  Слід нагадати учням і правила, про які батьки розповідали їм змалечку, — не відчиняти двері незнайомцям, не говорити з ними. Нині, коли в міських будинках здебільшого встановлено домофони, варто радити учням не впускати незнайомців у під’їзд.

  З огляду на велику кількість аферистів не можна впускати чужих людей до квартири, навіть якщо вони називають себе представниками комунальних служб чи органів правопорядку. На вулиці, в під’їзді не слід контактувати з незнайомцями. Не варто заходити разом із ними в ліфт.

  Інструктажі правил техніки безпеки під час канікул можна проводити не лише за допомогою бесід, перегляду навчальних фільмів, а й у ігровій формі, пропонуючи тести, ігри, вікторини тощо.

  Профілактика дитячого травматизму, навчання учнів безпеки життя і діяльності під час проведення інструктажів перед початком канікул — це запорука того, що учні добре відпочинуть і повернуться до навчання здоровими й життєрадісними.

  ?Вимоги безпеки учнів під час канікул

  Про безпеку під час літніх канікул

  Мультфільм «Корисні підказки» від дитячого телеканалу «ПЛЮСПЛЮС»


  Правила пожежної безпеки для дітей


  Пам’ятки та рекомендації для дітей і вихователів. Як не допустити пожежу та що робити, коли вона сталася

  Більшість пожеж спричиняють люди. Щоб уникнути надзвичайних ситуацій, навчіть дітей правил пожежної безпеки вдома та на вулиці

  Правила пожежної безпеки для дітей: пам’ятка


  Щоб не сталося пожежі

  • Не грайся із сірниками та запальничками
  • Не розпалюй самостійно багаття
  • Не вмикай без дорослих чайник, праску та інші електричні прилади
  • Не грайся рідиною, що легко займається (бензин, гас тощо)
  • Не бери до рук петарди та інші піротехнічні засоби

  Що робити у разі пожежі

  • Не панікуй
  • Повідом дорослих
  • Подзвони за номером 101
  • Закрий рот та ніс вологою тканиною
  • Виходь із приміщення, плазуючи підлогою


  Мінекономіки затвердило новий професійний стандарт керівника ЗДО. Дізнайтеся, якими компетентностями, знаннями та вміннями повинен володіти директор для професійного розвитку.

  Які вимоги до посади

  Як донести правила пожежної безпеки до вихованців

  • Виділіть із загальних правил поведінки під час пожежі ті пункти, які стосуються саме дітей
  • Розповідайте про правила доступною для дітей мовою, використовуючи замість термінів яскраві порівняння
  • Закріпіть теоретичні знання практичними заняттями — покажіть, як потрібно плазувати підлогою та захищати органи дихання від диму. Прорепетируйте, як дитина буде повідомляти дорослим про займання чи дзвонити за номером 101
  • Поясніть, що таке «паніка» і чому важливо її уникнути
  • Покажіть, як рухатися до аварійного виходу саме з вашої групової кімнати
  • Додайте до своєї розповіді фотоматеріали та відео, що відповідають віку дітей
  • Створіть разом з дітьми малюнок чи інший виріб на тему вогню і правил пожежної безпеки
  • Правила пожежної безпеки для дітей потребують системного вивчення. Використайте на заняттях фізкультхвилинки на тему пожежної безпеки та розкажіть про властивості полум’я, провівши цікаві досліди з вогнем.

  Зверніть увагу! Не залякуйте дітей вогнем, а поясніть вихованцям, що він однаково може приносити користь та нещастя — усе залежить від того, як з ним поводитись.

  Що робити вихователю під час пожежі: коротко

   Коли сталася пожежа:

  • Повідомте про це за телефоном 101, вкажіть повну назву об'єкту, де виникла пожежа, назвіть своє прізвище та посаду
  • Через систему оповіщення оголосіть про можливу небезпеку
  • Розпочніть евакуацію людей з будівлі
  • Сповістіть про пожежу адміністрацію навчального закладу
  • Починайте гасити пожежу безпечними для життя та здоров'я засобами
  • Зустріньте рятувальну групу та чітко проінформуйте їх, яка ситуація зараз

  Як оповістити про лихо, якщо сталася пожежа в дитсадку

  Під час евакуації:

  • Визначте оптимальні шляхи виходу з небезпечної зони
  • Не допускайте паніки серед дітей
  • Не залишайте вихованців без нагляду
  • В першу чергу евакуюйте дітей молодшого віку та хворих
  • В холодну пору, якщо ситуація дозволяє, допоможіть старшим дітям старших одягнути теплий одяг чи взяти його з собою. Дітей молодшого віку винесіть, загорнувши у ковдри
  • Ретельно перевірте усі приміщення, щоб пересвідчитися, чи усі діти опинилися в безпеці
  • Залишаючи будівлю, зачиняйте за собою двері та вікна
  • Після евакуації перерахуйте за списком усіх дітей
  • Встановіть чергових, які контролюватимуть, щоб ніхто не повернувся до будівлі

  ?Чинні Правила пожежної безпеки для закладів освіти

  Що потрібно робити дітям у випадку пожежі: корисні знання і навички

  • Повідомити про займання будь-яких дорослих — сусідів, перехожих і так далі
  • Телефонуючи за номером 101, вказати точну адресу свого місцеперебування та іншу важливу інформацію
  • Зачинити вікна та двері, щоб полум’я не поширювалося
  • Одягнути на голову вологу тканину, облитися водою
  • Якщо поблизу рідини немає, помочитися на свою футболку та одягнути її на голову
  • За можливістю вийти з приміщення
  • Пересуватися поповзом
  • Переходячи особливо задимлені ділянки, затамувати подих


  Як сформувати навички з безпеки життєдіяльності у дошкільників

  Пам’ятайте, що правилами пожежної безпеки для дітей та дорослих не можна нехтувати, а від ваших дій під час пожежі залежить життя та здоров’я вихованців.


  Фізкультхвилинки на тему пожежної безпеки

  Проведіть із дошкільниками прості фізкультхвилинки та ігри, під час яких малюки дізнаються або нагадають правила пожежної безпеки

  • Фізкультхвилинки на тему пожежної безпеки


  Назва вправи

  Мета

  Хід

  Кінезіологічна вправа «Не люблять сірники, як беруть їх малюки»

  • активізувати інтелектуальну та пізнавальну діяльність
  • поліпшувати пам’ять, увагу, мовлення, просторові уявлення

  Вихователь промовляє віршик та замінює певні слова на жести або рухи. Діти повторюють за ним.

  Дуже люблять сірники … (розпалить — імітуємо запалювання сірника) вогонь в печі,

  Всіх в кімнаті обігріти і смачний обід … (зварити — імітуємо помішування страви ложкою).

  Та не люблять сірники, як беруть їх … (малюки — показуємо пальчиком на себе та інших дітей),

  В небезпечні ігри грають, на… (дорослих — показуємо пальчиком на вихователя) не зважають.

  І тоді … (страшна — зображаємо зляканий вираз обличчя) біда може статись, дітвора.

  Фізкультхвилинка «Насос»

  • сприяти зняттю розумового та психологічного напруження
  • розвивати фізичну активність

  А тепер насос вмикаємо,

  Воду з річки ним качаємо: (нахиляємо корпус уперед, руками тягнемося до підлоги, але не торкаємося її, потім випрямляємося)

  Вліво — вправо, раз — два,

  Потекла струмком вода (нахиляємося вправо, ліву руку підіймаємо вгору-вліво; нахиляємося вліво, праву руку підіймаємо вгору-вправо).

  Раз, два, три, чотири.

  Ми працюємо щосили (нахиляємо корпус уперед, руками тягнемося до підлоги, але не торкаємося її, потім випрямляємося).

  Гра-рухавка «Ми — маленькі діточки»

  • сприяти зняттю емоційного та психологічного напруження

  Ми — маленькі діточки, (стаємо в коло)

  Мов маленькі свічечки, (беремося за руки та присідаємо)

  Горимо, палаємо, (піднімаємося з присіду)

  Дружно підростаємо. (підіймаємо руки і тягнемося догори)

  Старанно навчаємось,

  Спортом всі займаємось. (ставимо руки на пояс та повертаємося вправо-вліво)

  Щоб згоріти недарма,

  Щоб світити, як зоря.

  Будем весело рости, (утворюємо пари)

  Щоб раділи нам батьки. (кружляємо в парах)

  Фізкультхвилинка «Можна і не можна»

  • закріплювати знання про те, що не можна гратися з вогнем
  • розвивати фізичну активність

  Вихователь читає вірш та виконує відповідні дії, а діти повторюють за ним.

  Можна гратися з ягням, (стаємо в коло та стрибаємо одне за одним)

  Із кумедним кошеням. (ідемо і вдаємо, ніби виляємо «хвостиками»)

  Можна в хованки з дощем, (присідаємо, утворюючи парасольку з рук над головою)

  Та ніколи — із вогнем. (підіймаємося й «погрожуємо» вказівним пальчиком)  ТЕЖ ЗНАДОБИТЬСЯ:


  Тиждень безпеки в ЗДО планування, 

  корисні відео-ролики

  ***

  Конспект батьківських зборів 

  у дитячому садку.

  Як написати конспект батьківських зборів

  ***

  Тиждень безпеки дорожнього руху для 1-4 класів.

  Загальний план заходів

  Тижня безпеки дорожнього руху

  ***

  Виховна година. ПДР

  Пішоходи та велосипедисти.

  Питання в картинках
  Сподобалося? Поділіться з друзями!  Категорія: Метод-кабінет / Класним керівникам / Діткам дошкільнятам / Вихователю-методисту ЗДО

  На головну  Залиште будь ласка свій коментар щоб ми знали що дана публікація цікава, та принесе свою користь для вас!
  Дякуємо!

  Шановний користувач нашого сайту.
  Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
  Будь ласка
  Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу) або увійдіть під своїм іменем за допомогою кнопок соц-мережі Fb. Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.
  Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.