• Популярні новинки

  Ваш кабінет


  Наша сторінка

  Зараз онлайн  » » Тиждень безпеки в ЗДО планування, корисні відео-ролики  Тиждень безпеки в ЗДО планування, корисні відео-ролики
  • 1-04-2021, 23:30
  • 20 988
  • 0
  Тиждень безпеки в ЗДО планування, 
  корисні відео-ролики

  Тиждень безпеки дитини є формою систематизації знань дітей про безпечну поведінку й довкілля. Діти мають дізнаватися про правила безпечної поведінки і від педагогів, і від батьків. Тому доцільно організувати комплексну роботу, передбачаючи взаємодію всіх учасників освітнього процесу.  Тиждень безпеки в ДНЗ щорічно організовують задля набуття й поглиблення теоретичних знань і практичних навичок безпечної поведінки у дітей. Навчання дошкільнят безпечної поведінки не має обмежуватися лише засвоєнням ними норм і правил. Спрямовуйте свою роботу на усталення свідомої обачності у малят, навичок орієнтування та швидкого реагування за надзвичайних ситуацій.


  Наказ про Тиждень безпеки ДНЗ

  ЗАВАНТАЖИТИ БЕЗКОШТОВНО!
  nakaz-pro-tizhden-bezpeki-dnz.rar [587,7 Kb]
  (Придбали цей файл: 1694)

  План заходів до підготовки тижня безпеки

  Наказ про проведення практичного тренінгу з евакуації

  ЗАВАНТАЖИТИ БЕЗКОШТОВНО!
  nakaz-pro-provedennya-praktichnogo-trenngu-z-evakuacyi.rar [526,22 Kb]
  (Придбали цей файл: 1062)

  Наказ про підсумки проведенного тижня безпеки

  ЗАВАНТАЖИТИ БЕЗКОШТОВНО!
  nakaz-pro-pdsumki-provedennogo-tizhnya-bezpeki.rar [529,71 Kb]
  (Придбали цей файл: 801)

  План заходів роботи з дітьми ДНЗ

  ЗАВАНТАЖИТИ БЕЗКОШТОВНО!
  plan-zahodv-roboti-z-dtmi-dnz.rar [473,87 Kb]
  (Придбали цей файл: 2501)

  Також психологічно готуйте дітей належно поводитися у разі повідомлення про небезпеку, зокрема: адекватно сприймати інформацію, не панікувати уважно слухати накази дорослих виконувати практичні дії.

  Етапи Тижня безпеки дитини 

  Діти мають дізнаватися про правила безпечної поведінки і від педагогів, і від батьків. Тому доцільно організувати комплексну роботу, передбачаючи взаємодію працівників дошкільного закладу, дітей і їхніх батьків. Зазвичай Тиждень безпеки проводять у кілька етапів.

  Підготовчий етап 

  Зміст заходів Тижня залежить від місцевих умов, традицій, природних особливостей, досвіду вихователів та підготовленості дітей. Керівник дошкільного закладу, визначивши строки проведення, видає наказ про організацію та проведення Тижня безпеки дитини. У розпорядчому документі чітко зазначають: мету, завдання, час і місце проведення відповідальних осіб. Також наказом створюють творчу групу, до якої зазвичай входять: завідувач дошкільного закладу вихователь-методист вихователі груп медичний персонал. Творча група розробляє: план підготовки план проведення.


  У плані проведення передбачайте заходи, спрямовані на формування у дітей: активної позиції щодо дотримання безпеки життєдіяльності в ДНЗ правильної поведінки під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру. З огляду на це обов’язково плануйте практичні тренінги з евакуації дітей та працівників із приміщень дошкільного закладу. Терміни та порядок проведення практичного тренінгу визначає в наказі керівник закладу. Керуючись планом проведення Тижня безпеки дитини, вихователі складають календарні плани. У них визначають, зокрема: перелік заходів: тематичні заняття дидактичні, сюжетні, театралізовані, конструктивно-будівельні ігри конкурси естафети змагання екскурсії тощо необхідні умови для проведення заходів з безпеки життєдіяльності засоби, що використовуватимуть форми і методи проведення заходів. Основний етап Напередодні Тижня безпеки дитини педагоги обирають способи «перевтілення» закладу, як-от: прикрашають подвір’я та приміщення атрибутами (прапорцями, кульками, дитячими роботами тощо) виготовляють плакати облаштовують спеціальні стенди організовують виставки дитячих робіт випускають вісник «Як про безпеку говорять наші діти».

  Основний етап 

  Напередодні Тижня безпеки дитини педагоги обирають способи «перевтілення» закладу, як-от: прикрашають подвір’я та приміщення атрибутами (прапорцями, кульками, дитячими роботами тощо) виготовляють плакати облаштовують спеціальні стенди організовують виставки дитячих робіт випускають вісник «Як про безпеку говорять наші діти».

  Проведення Тижня безпеки дитини 

  Протягом Тижня передбачають: вікторини змагання комбіновані естафети перегляди театралізованих вистав огляди-конкурси малюнків з питань безпеки життєдіяльності зустрічі педагогів, батьків, дітей із працівниками спеціальних служб (поліції, пожежної, надзвичайних ситуацій тощо) виставки навчально-наочних посібників з питань безпеки життєдіяльності, виготовлених дітьми та вихователями рольові ігри. Значну увагу приділяють дидактичним іграм, щоби: цілеспрямовано керувати поведінкою дітей під час змодельованих ситуацій обговорювати ситуації шукати гуртом правильну відповідь. Також створюють умови для самостійних форм дитячої творчості. Орієнтовний План заходів роботи з дітьми під час Тижня безпеки дитини

  План: 

  затверджує — завідувач дошкільного закладу підписує — голова творчої групи погоджує — начальник цивільного захисту органу управління освітою 

  Робота з працівниками 

  Під час Тижня безпеки дитини передбачають також заходи з колективом закладу, як-от: дискусійний клуб «Знай, умій, дотримуйся» практичний семінар «Знаєш сам — навчи іншого» педагогічна година «Попередити небезпеку спільними зусиллями» взаємовідвідування занять з дітьми «Знавці правил безпечної поведінки». Та чи не найголовнішим заходом є практичний тренінг з евакуації дітей та працівників із приміщень дошкільного закладу. Під час цього тренінгу відпрацьовують порядок: отримання начальником цивільного захисту закладу інформації про загрозу чи виникнення надзвичайних ситуацій доведення її до відома працівників надання інформації у відповідні служби цивільного захисту міста (району) підготовки дітей до евакуації проведення евакуації розміщення дітей після евакуації оповіщення батьків.

  Робота з батьками 

  Батьки не мають бути осторонь заходів Тижня безпеки дитини. Тому перед педагогічними колективами дошкільних закладів постає завдання — зацікавити батьків, зробити їх однодумцями. З одного боку, це складно через звичайну зайнятість батьків, але, з іншого боку, дорослим завжди цікаво, що відбувається в дитсадку, поки вони на роботі. Отож скористайтеся цією «слабинкою». Індивідуальні бесіди з безпеки життєдіяльності дітей — це мінімум. Натомість дізнайтеся, який час буде зручним для участі у запланованих заходах — і складіть розклад для батьків на тиждень. «Неслухняним» батькам запропонуйте переглянути вдома з дитиною мультфільми про безпечну поведінку і обговорити ситуації, зображені в них, як-от у «Корисних підказках» від телеканалу ПЛЮС ПЛЮС:

  Підсумки Тижня безпеки дитини 

  Наприкінці, на заключному етапі Тижня безпеки дитини, проведіть бесіди з дітьми, щоб: пригадати всі події з’ясувати, що найбільше сподобалося дізнатися побажання. А підбиваючи підсумки: зауважте рівень і якість виконання заходів оцініть роботу педагогічних працівників проаналізуйте дії дітей та участь батьків. Зрештою, керівник дошкільного закладу видає наказ, у якому констатує не лише про позитивні результати, а й недоліки, які мають бути усунуті у визначені строки.

  Корисні відео-ролики

  Безпека у дворі


  Безпека вдома


  Поведінка з незнайомцями
  Сподобалося? Поділіться з друзями!  Категорія: Метод-кабінет / Класним керівникам / Батьківський куточок / Нуш / Діткам дошкільнятам

  На головну  Залиште будь ласка свій коментар щоб ми знали що дана публікація цікава, та принесе свою користь для вас!
  Дякуємо!

  Шановний користувач нашого сайту.
  Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
  Будь ласка
  Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу) або увійдіть під своїм іменем за допомогою кнопок соц-мережі Fb. Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.
  Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.