• Популярні новинки

  Ваш кабінет


  Наша сторінка

  Зараз онлайн
   Зараз на сайті: 69
   Наші гості: 67

   Користувачі: 
   - отсутствуют

   Пошукові системи на сайті: 


    Останні наші відвідувачі: 

  Батьківські збори у дитячому садку
  • 15-12-2023, 16:47
  • 652
  • 0
  Батьківські збори у дитячому садку
  Тема зборів, протоколи, конспект вихователя на батьківські збори.

  Консультація для батьків

  Тема: « Складання розповідей в дитячому садку та школі»

  Здатність точно висловлюватись, тобто піклуватися про те,щоб завжди бути зрозумілим співрозмовникові, обдумувати форму вкладання своїх думок, логічність висловів – вкрай необхідна людині у будь якій життєвій ситуації. Вміння чітко будувати розповіді, писати твори – одна з провідних вимог до школяра.

  Починати систематично вчити дитину складати розповіді треба ще у дошкільному віці. Звісно в ігровій формі. Це є найбільш результативно, бо для успіху справи наявні головні передумови – насамперед сприятливий для  розвитку мовлення період. До того ж малюку цікаво грати в нову гру, йому не загрожує погана оцінка, він почувається впевненим у собі від того, що може розповідати, як справжній письменник і таким чином ми не лише пробуджуємо, а й підтримуємо його інтерес до словесної творчості, забезпечуючи  наступність між дитсадком і початковою школою.

  Виділяють етапи роботи з навчання складання розповідей:

  Перший етап. Ознайомлення зі зразками.

  • Перед тим, як дитина почне складати власні розповіді, вона має набути достатній для цього літературний досвід, тобто ознайомитися з найкращими зразками художньої літератур , які стануть для неї орієнтирами у власній подальшій творчості.

  Другий етап. Складання розповідей за малюнками.

  • Коли малюк вільно відтворює готові сюжети, настає час пропонувати йому складати власні розповіді. Найпростіше – це складання розповідей за малюнками, завдяки цьому збагачується уявлення, розвивається образне мислення, мовлення. Треба забезпечити малюку певну сюжетну опору, яка допоможе складати розповідь(серія малюнків).

  Третій етап. Складання розповідей за одним малюнком чи картиною.

  • На цьому етапі варто пояснити дитині, що твір за малюнком пишеться за таким планом:

  1.Що було до того?

  2.Що бачимо на малюнку?

  3.Що сталося після того?

  Сюжети малюнків мають бути цікавими, неординарними, можливо чарівними чи гумористичними.

  Четвертий етап. Складання розповідей – описів

  • Після складання розповідей за малюнками слід переходити до творів – описів без використання зорової опори. Перед складанням твору слід тижневе накопичування та опрацювання матеріалу.

  П’ятий етап. Опис реальних подій.

  • Дорослий спонукає малюка пригадати подію з його життя, яка справила на нього особливе враження. Складається план, за планом будується розповідь.

  Шостий етап. Складання розповідей з власної ініціативи.

  • Як провило, якщо батьки та педагоги підтримують інтерес до складання творів, діти при переході з дитсадка до початкової школи вже багато і гарно розповідають з власної ініціативи.
  Елементарна літературна творчість дитини розвиває мовлення, мислення, логіку, спостережливість, фантазію, увагу, збагачує її словниковий запас, стимулює бажання навчитися, читати  й писати, привчає заповнювати свій вільний час корисною діяльністю, виховує організованість, самостійність, формує самоповагу.

  ЗАВАНТАЖИТИ БЕЗКОШТОВНО!
  batkvsk-zbori-u-dityachomu-sadku.rar [13,32 Kb]
  (Придбали цей файл: 18)  Сподобалося? Поділіться з друзями!  Категорія: Батьківський куточок / Діткам дошкільнятам / Вихователю-методисту ЗДО

  На головну  Залиште будь ласка свій коментар щоб ми знали що дана публікація цікава, та принесе свою користь для вас!
  Дякуємо!

  Шановний користувач нашого сайту.
  Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
  Будь ласка
  Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу) або увійдіть під своїм іменем за допомогою кнопок соц-мережі Fb. Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.
  Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.