• Популярні новинки

    Ваш кабінет


    Наша сторінка

    Зараз онлайн
      Зараз на сайті: 55
      Наші гості: 53

      Користувачі: 
      - отсутствуют

      Пошукові системи на сайті: 


       Останні наші відвідувачі: 



    » » Інтегрований перший урок у 1 класі «Дари осені»



    Інтегрований перший урок у 1 класі «Дари осені»
    Інтегрований перший урок у 1 класі «Дари  осені»
    Мета уроку: вправляти учнів у декламуванні віршів; продовжити знайомство учнів із різноманітним світом рослин; розкрити значення природи в житті людини, закріпити знання учнів про осінь та її прикмети; виготовити силуети яблук та грибочків, колаж «Дари природи»;розвивати навики спостережливості; вміння заповнювати площину аркуша силуетними зображеннями;виховувати вдячність та бережливе ставлення до природи; естетичні смаки засобами музичного мистецтва та поетичного слова.
    Обладнання: картки для читання, мікрофон, таблиця «Значення природи для життя людини», матеріали для виготовлення колажу (силуети грибів та яблук), осінні листки з різних дерев, аудіозапис «Пори року» П.І.Чайковського. «Осінній настрій»
    Тип уроку: урок формування понять.
    За навчальними предметами, що інтегруються: урок природознавства , музичнемистецтво та трудове навчання.

    Хід уроку:
    I. Організаційний момент
    1. Привітання.
    2. Добрий день, діти. (Добрий день)
    3. А тепер привітайте наших. Діти вітають
    Ось до класу всіх скликає
    Голосистий наш дзвінок.
    І  ми знову поспішаємо
    На чудовий наш урок.
        II. Ознайомлення з новим матеріалом
    1. Оголошення теми та мети уроку
    Лунає аудіозапис «Пори року» П.І.Чайковського – «Осінь»).
    • Діти, відгадайте загадку:
    У нас в гостях побував 
    Якийсь художник – і поволі
    Дерева перефарбував
    У золотисто-жовтий колір.
    • Ти хто такий? – ми здивувались.
    • Чому тебе не видно досі?
    • То придивіться, - хтось озвався, -
    І ви побачите всі … (Осінь)
    2.Робота в парах. Вправа «Передбачення мети» 
    На партах картки з числами.
    • Діти, розташуйте числа від меншого до більшого, переверніть картки і прочитайте слова.
    12345-ОСІНЬ;                      1234567-ПРИРОДА;                       123456-ЛЮДИНА.
    • За їх допомогою спробуйте передбачити мету уроку.
    — Сьогодні на уроці ми продовжимо читати склади, слова та речення  з вивченими буквами, помандруємо осінніми стежками і поговоримо про тісний зв’язок людини та природи , співати улюблені пісні, дізнаємося, що таке колаж, і спробуємо його виготовити.
    2. Вступна бесіда
    Вправа «Погода»
    — Послухайте вірш. Про яку пору року в ньому йдеться?
                                              ОСІННІЙ ДЕНЬ
                       Осінній день. А скільки в нім чудес!
                       Пожовкле листя з дерева летить,
                       Чарує серце синява небес,
                       Легенький вітер в листі шурхотить.
                       Не холодно, не жарко — в самий раз!
                       І тиша йде на землю, наче сон.
                       Теплесенько цілує сонце нас
                       І горнеться, як ласка, до вікон.
                       Та кожен раз стає коротший день,
                       Крилом вкриває землю чорна ніч.
                       Не чуть пташиних вдосвітку пісень,
                       Бо осінь, осінь. Ось у чому річ.
                                                                                  Н. Красоткіна
    — Давайте згадаємо, що відбувається восени в природі? 
    (Стає холодніше, листя змінює своє забарвлення й опадає, птахи відлітають на південь тощо.)
    — Які роботи проводять люди в садах і городах з настанням осені? (Збирають урожай.)
    — Осінь щедра на подарунки. Крім краси природи, вона обдаровує людей урожаєм овочів і фруктів. Сьогодні я пропоную вам зібрати багатий урожай.
    —Розгляньте репродукції картин відомих художників, які зобразили на своїх картинах овочі та фрукти. 
    — Це і є дари природи.
    — Що на вашу думку таке «колаж»?
    Колаж – це технічний прийом в образотворчому мистецтві, який ґрунтується на введені у твір різних за фактурою та кольором предметів: шматків газет, афіш, шпалер тощо.
          ДАРИ  ОСЕНІ
    Восени врожай збирають
    На городах і в садках.
    Груші, яблука звисають
    На тонесеньких гілках.
    3. Демонстрація та аналіз зразка. Інструктаж до роботи
    Отже, щоб урок наш пройшов цікаво ми спочатку поділимося на групи: 
    • 1 група «Яблуко». Як, діти, якого кольору вони бувають? 
    • 2 група «Груша». Хто любить груші?.  
    • 3 група «Виноград». 
    • Яблука відправляються у 2 студії «Прочитайко» та «Відшукайко».
    • У 1 студії підготуються і прочитають веселі вірші на картках.
    • У 2 студії група відшукає на казковій галявині дерево вишню та знайдуть на ньому щось зайве. 
    Завдання для груш:
    Груша відправляється у студію «Розподіляйко». У цій студії ви розглянете малюнки, розподілите рослини за групами. Виріжете їх. Обов’язково знайдіть дерева та трав’янисті рослини, плоди яких потрібні нам для колажу. 
    Завдання для винограду:
    Виноград відправляється у студію «Наклейко». Разом з товаришами ви клеїте все,що знайшли інші групи на плакат.Увага! Послухайте мої поради! Обов’язково розподіліть обов’язки у групах:
    • хто перший читатиме вірш;
    • хто розповість про казкове дерево;
    • хто гарно розмістить фрукти на основі;
    • хто все буде клеїти .
    4. Фізкультхвилинка
    Раз! Два! Час вставати: 
    Будемо відпочивати. 
    Три! Чотири! Присідаймо, 
    Швидко втому проганяймо, 
    П’ять! Шість! Засміялись, 
    Кілька разів понахилялись. 
    Їжачок сьогодні в клас 
    Завітав у вільний час. 
    Будем бігати, стрибати, 
    Щоб нам їжачка спіймати. 
    Прудко їжачок втікає, 
    Голочками нас шпиляє. 
    Сім! Вісім! Час настав 
    Повернутися до справ.
    III. Практична робота учнів 
    1. Робота в групах
    Дітям дається час на виконання завдань 
    А) Студія «Розподіляйко» 
    • На які групи ви розподілили рослини? (Дерева, кущі, трава)
    — Як одним словом назвати ці рослини? (Дерева)
    — Порівняйте, чим відрізняються в природі дерева і кущі? (За висотою, за формою
    — Які  рослини мають плоди для нашої аплікації? Назвіть їх. (Кавун, полуниця, вишні, сливи, банани, груша, яблуко)
    • Прочитайте слова  слива, кавун. Діти читають
    Прошу вас пам’ятати про те, що всі рослини — дерева, кущі, трави, квіти — це живі істоти.
    Б) Студії «Прочитайко» та «Відшукайко»
    1 учень. Ми так полюбляємо ласувати восени соковитими фруктами і ягодами.
    2 учень. Ось цукерочки підряд - 
    Це дозрів вже виноград.
    Оси ягідки псують,
    Нам зірвати не дають. 
    3 учень. Фіолетова, красива,
    Запашна, солодка слива,
    Серед фруктів виграє,
    Хоч і кістка в неї є.
    4 учень. Яблук повні в нас корзини - 
    Ми збираємо вітаміни,
    Яблучний пиріг печемо,
    Всіх до себе в гості звемо.
    5 учень. Є у яблуні подружка,
    Соковита жовта грушка,
    У середині чудова:
    Ароматна і медова. 
    6 учень. Наче місяць, наче ріг,
    Шкірка - наче восьминіг.
    Це росте банан тропічний,
    Фрукт смачний та екзотичний.
    7 учень. На городі полуниця.
    Ви он тільки подивіться!
    Ой, які у неї щічки,
    У цієї полунички!
    8 учень. Повний, в смужку карапуз,
    Дуже схожий на гарбуз.
    На баштанах підростає,
    Полум’яну м’якоть має.
    9 учень. Вишеньки трошки 
    Схожі на сережки.
    Темно-червоні, як рубіни,
    З кісточкою посередині.
    • Молодці! Мені дуже подобається !.
    • Як ви працювали у 2 студії? Чи відшукали ви на казковій галявині дерево вишню? 
    • Чи знайшли щось зайве? 
    В) Студія «Наклейко».
    • Чи наклеїла група «Виноград» фрукти та ягоди,як є дарами природи? Які молодці! 
    • Що таке колаж?
    2. Самостійна робота 
    Всі завдання ми  виконали. Молодці, діти. Прийшла черга зробити власний колаж.
    — Які овочі та фрукти полюбляєте ви?
    • Діставайте свої фрукти та ягоди з кошиків, розмістіть на аркуші за власним задумом вирізані елементи та приклейте їх. 
    • Сьогодні, працюючи, ми будемо слухати музику  «Осінній настрій». Учитель нагадує  учням правила безпеки при роботі з клеєм. Діти працюють. Учитель за потребою надає поради та допомогу. 
    IV. Виставка та оцінювання робіт 
    1.— Які чудові колажі у вас вийшли! 
    — Ви дуже завзято працювали у групах. 
    Діти виходять до дошки, показують один одному свої роботи. 
    V. Підсумок уроку 
    1. Бесіда
    —  Про що нове дізналися на уроці? (Про колаж)
    —  Ой, діти, я забула, що таке колаж?
    • Чи сподобалося працювати у групах? 
    З яким настроєм завершується урок
    2.Вправа «Так чи не так»
    • Восени на деревах молоді зелені листочки? (Ні).

    • Хто дає людині молоко?
    • Продавець.
    • А ви теж так думаєте? (Ні, корова).

    • Природа нашої планети дарує нам життя. І ми її будемо … 
    Любити і берегти! (Так).
    Автор уроку: Крутько К. В

    ЗАВАНТАЖИТИ БЕЗКОШТОВНО!
    ntegrovaniy-urok-u-1-klas-na-temu-dari-osen.rar [23,72 Kb]
    (Придбали цей файл: 526)



    Сподобалося? Поділіться з друзями!



    Категорія: Метод-кабінет / Класним керівникам / Нуш / На крилах успіху / Початкові класи

    На головну



    Залиште будь ласка свій коментар щоб ми знали що дана публікація цікава, та принесе свою користь для вас!
    Дякуємо!

    Шановний користувач нашого сайту.
    Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
    Будь ласка
    Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу) або увійдіть під своїм іменем за допомогою кнопок соц-мережі Fb. Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.
    Информация
    Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.