• Популярні новинки

    Ваш кабінет


    Наша сторінка

    Зараз онлайн

    Архів сайту


    » » Конспект відкритого уроку з математики 1 клас НУШ



    Конспект відкритого уроку з математики 1 клас НУШ
    • 9-06-2019, 14:41
    • 16 080
    • 2
    Конспект відкритого уроку з математики 1 клас НУШ.
    Наш урок математичний, і цікавий і незвичний.
    Ледарів у нас немає?
    Руку кожен підіймає?
    1, 2, 3, 4, 5 - починаєм працювать!
    Урок – казка з використанням інформаційно-компютерних технологій.
    Мета: навчальна: закріплювати вміння рахувати в межах 5;продовжувати вчити розв’язувати приклади на додавання в межах 5;
    корекційно – розвивальна: розвивати мислення учнів, увагу, пам’ять;
    виховна: виховувати зацікавленість, кмітливість.
    Конспект уроку:

    Тема уроку. Число і цифра 5. Додавання в межах 5

    Мета: навчальна: закріплювати вміння рахувати в межах 5;продовжувати вчити розв’язувати приклади 

    на додавання в межах 5;

    корекційно - розвивальна: розвивати мислення учнів, увагу, пам'ять;

    виховна: виховувати зацікавленість, кмітливість

    Тип уроку: формування умінь та навичок

    Вид уроку: урок-казка

    Обладнання: картки з цифрами, таблиці, лічильні палички, презентація до уроку-казки «Гуси-Лебеді»

    Словникова робота: кужіль, лазня, веретено


    Хід уроку:

    І. Організаційний момент

    Пролунав дзвінок, починаємо урок

    Працюємо старанно, щоб почути у кінці, 

    Що у нашім першім класі діти-просто молодці.


    Починаємо урок … математики

    На уроці сидітиму…тихо

    Буду слухати… уважно

    Писатиму … каліграфічно

    Зошит триматиму … правильно

    Рахуватиму … швидко

    Відповідатиму … чітко



    ІІ. Загальнокорекційна частина


    1. Весела лічба:

    Гляньте, білочка 1                                                       

    Виглядає із дупла.

    Ось ще 4 стрибнуло із гілки.

    Хто вгадає, буде скільки?


    На травиці біля хати 

    Метушаться цуценята:

    3 білих, наче сніг, 2 чорних. 

    Скільки всіх?


    2.Пригадування вірша про число та цифру 5

         3.Каліграфічна хвилинка (написання цифри 5)

    Повторити правило «Як правильно сидіти під час письма»

                                Зошит свій я відкриваю 

                                і під нахилом кладу,

                                 Ручку правильно тримаю,

                                 Плечі рівно відведу, 

                                 Сяду прямо, не зігнусь,

                                 За роботу я візьмусь.


    ІІ. Основна частина

    1. Повідомлення теми і мети уроку

    Сьогодні ми продовжимо працювати над вивченням числа та цифри 5, розв’язуванням прикладів на додавання в межах 5.

    - Діти, чи любите ви слухати казки? 

    Урок сьогодні не звичайний, а казковий. 

    Але перш ніж потрапити до казки, ви повинні відгадати загадку.

    Шиплять, гелгочуть, щипнути хочуть. Хто це? З якої це казки? (слайд 2)

    Казковий словний (слайд 3, 4)

    2.Казка «Гуси-Лебеді» 

    Жили собі батько та мати. І були у них донька Марійка та маленький Іванко. Зібрались батько й мати на роботу, а Марійці наказали, щоб дивилася за братиком. (слайд №5)

    Посадила дівчинка братика на травичку, а сама побігла гуляти з дівчатами.


    Гра «Плещемо в долоньки»

    Налетіли гуси-лебеді, підхопили на крила хлопчика й понесли далеко в ліс. (слайд 6)

    Кинулася дівчинка доганяти братика. Бачить - стоїть пічка:

    - Пічко,пічко, куди гуси-лебеді полетіли? (слайд 7)

    Виконай моє завдання – тоді скажу. (слайд 8)

    - Діти, допоможемо дівчинці виконати завдання?


    НАЗВИ ПРОПУЩЕНЕ ЧИСЛО

    1… 3  4   5

    1   2 3 … 5

    5 4 … 2 1

    5    4  3 2 1


    Пічка сказала, що гуси-лебеді полетіли до яблуні.

    Біжить дівчинка далі-стоїть яблуня. (слайд 9)

    - Яблуне, яблуне, куди гуси-лебеді полетіли?

    - Виконай моє завдання – тоді скажу! (слайд 10)

    - Діти, давайте допоможемо Марійці перевірити, чи правильно вона поставила знаки.

    ПОСТАВ ПОТРІБНИЙ ЗНАК

    ?,  ?,   =

    4  ?     3

                                                  1 ?      2

                               5  ?     5


    Яблуня сказала, що гуси-лебеді полетіли до молочної ріки. Біжить дівчинка далі. Дивиться-тече лугом молочна річка з кисільними берегами. (слайд11)

    - Річко, річко, скажи, куди гуси-лебеді полетіли?

    - Виконай завдання-тоді скажу! (слайд 12)

    - Діти, знову потрібно допомогти дівчинці розв’язати приклади на додавання.

    Пальчикова гімнастика:


    1+2=                              2+2=

    4+1=                              3+2=


    Річка сказала, що гуси-лебеді полетіли до хатинки на курячих ніжках. (слайд 13) Побігла дівчинка до хатинки, бачить у вікно-Баба Яга пряде кужіль, а на лавці братик сидить, срібними яблучками грається. (слайд 14) Дівчинка ввійшла у хатинку, привіталася і попросила дозволу відпочити. (слайд 15)

    ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (слайд 16)

    Дала Баба Яга дала їй веретено, а сама вийшла. Раптом вибігає мишка і говорить:

    - Баба Яга пішла лазню топити. Вона тебе вимиє, підсмажить і з’їсть, але я тобі допоможу, коли ти виконаєш моє завдання.

    - Діти, допоможемо дівчинці? (слайд 17)


                                                    ГРА   «Назви сусідів числа»

    Дівчинка схопила братика і побігла, а мишка кужіль пряде. Баба Яга підійде до віконця і запитує:

    - Чи прядеш, дівчино?

    Мишка відповідає:

    - Пряду, бабусю!

    Витопила Яга лазню і пішла за дівчинкою. Бачить-у хатинці нікого немає. Послала вона навздогін гусей-лебедів.

    Добігає дівчинка до річки: 

    - Річко, річко, врятуй нас! (18 слайд)

    Релаксація (звуки природи) (слайд 19)

    Дівчинка з братиком подякували річці. Добігли вони до яблуньки:

    - Яблунько, яблунько, врятуй нас! (слайд 20)

    - Виконай моє завдання.

    Діти пригадайте, що найвище?

    Хто найнижчий?

    Скільки яблук у їжачка? У хлопчика? У кого більше? На скільки більше?

    Яблунька заховала їх. Діти подякували та й побігли далі. 

    Пічко, пічко, врятуй нас! (слайд 21)

    - Виконай моє завдання «Що рахувала кожна тваринка?»

    Виконали завдання і пічка сховала їх. (слайд 22)

    Гуси-лебеді покружляли, покружляли та й не наздогнали Марійку та Іванка.

    А дівчинка з братиком саме добігли до будинку, а тут і батько з матір’ю повернулися. (слайд 23)

    Ось і все, казка закінчилася. Дівчинка знайшла братика, але заслуга у цьому є і ваша, тому, що ви допомогли дівчинці виконувати завдання.

    ІV. Підсумок уроку

    • Яке число повторювали на уроці?
    • Які завдання допомогли виконати дівчинці?

                                            Перешкоди подолали, (слайд 24)

    Всі ви добре працювали,

    На уроці відповідали.

    Тож скажу вам у кінці:

    Першокласники мої-молодці! 

    Автор уроку: Петриченко Алла Миколаївна

    ЗАВАНТАЖИТИ БЕЗКОШТОВНО!
    konspekt-vdkritogo-uroku-z-matematiki-1-klas-nush.rar [2,55 Mb]
    (Придбали цей файл: 1497)



    Сподобалося? Поділіться з друзями!



    Категорія: Метод-кабінет / Класним керівникам / Нуш / Початкові класи

    На головну



    Дякуємо вам що поділилися з вашими колегами у фейсбук

    Залишайтесь з нами, на нашому педагогічному проекті

    Шановний користувач нашого сайту!
    Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
    Будь ласка!
    Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу). Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.
    10 июня 2019 09:35
    • Публікацій: 0
    • Коментарів: 0
    Дякую, сайт суперовий!
    28 октября 2020 20:38
    • Публікацій: 0
    • Коментарів: 0
    Дякую, дуже цікавий сайт з потрібною інформацією