• Популярні новинки

    Ваш кабінет


    Наша сторінка

    Зараз онлайн





    Великодня писанка. Презентація
    • 21-03-2019, 14:55
    • 9 179
    • 1
    Великодня писанка. Презентація.

    Великдень - одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця Ярила. Звичай пекти паски та фарбувати яйця виник також дуже давно. З першим променем сонця священик в церкві сповіщає: «Христос воскрес!», а прихожани хором відповідають: «Воістину воскрес!». Під час урочистого обходу храму святять паски, крашанки та різний наїдок. Потім усі розходяться по домівках, щоб сповістити одне одного про велику радість та привітати зі світлим урочистим святом.
    Як і Різдво, Великдень — родинне свято, на нього збиралася вся родина. За традицією, розпочинаючи урочистий сніданок, господар обрізав зі свяченої паски скибочки з трьох боків, приказуючи: — Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий! Ці окрайці тримали до закінчення свят і потім віддавали худобі. Після святкового сніданку діти носили старшим родичам гостинці і отримували за це ласощі та писанки, якими потім гралися. До свята готуються заздалегідь — печуть паски, роблять крашанки й писанки. Жовті, червоні, жовтогарячі кружальця, багатокутні зірки на писанці — зображення Сонця. Хвилі означають воду. Ще зображують листя — дубове або вишневе. Малюють півників, козликів, пташок, рибок, метеликів, бджілок. Про традиції розписування яєць навесні складено багато легенд.
    Одна з таких легенд розповідає ось про що. Настала сувора зима. Але деякі птахи ще не встигли полетіти на південь, тому багато з них загинуло на лютому морозі. Люди, які поважали птахів, як Божих створінь, шо приносять весну і тепло після холодної зими, забрали всіх їх додому, відігріли й утримували в домівках упродовж цілої зими. Згодом сонечко почало пригрівати сильніше, наближалася весна. Птахи вилетіли з людських домівок і полетіти вдалину. Але згодом повернулися й усім принесли писанки і весну. З того часу і почали люди розмальовувати писанки. Виникли також нові легенди, пов'язані зі святом, наприклад про те, що крашанки виникли з крапель крові розіп'ятого Ісуса і сліз його матері Марії. Пізніше наші предки вирішили, що чим більше кольорів на писанці, тим більшої магічної сили вона набуває і зможе принести їм кращу долю.
    Червоний — символізує собою позитивну символіку й означає радість життя. Чорний — не завжди означає потойбічне життя. У сполученні з червоним наголошує на тривожній правді життя. Жовтий колір означає місяць, зорі, врожай. Голубий — небо, повітря, здоров'я. Зелений — весну, воскресіння природи. Багатобарв'я означає сімейне щастя, світ, любов. Сполучення чорного і білого — свідчення поваги до душ померлих.
    Розмалюю писанку, розмалюю, Коника гривастого намалюю.
    Розмалюю писанку, розмалюю, Соловейка – любчика намалюю.
    Писанка, писанка – веселковий цвіт. Писанка, писанка – мій дитячий світ.
    Розмалюю писанку, розмалюю, Різьблену сопілочку намалюю.
    А моя сопілочка буде грати, Буде коник весело танцювати.
    Писанка, писанка – веселковий цвіт. Писанка, писанка – мій дитячий світ.
    Автор презентації Замаєнко Олена

    Скачати презентацію швидко



    Сподобалося? Поділіться з друзями!



    Категорія: Метод-кабінет / Класним керівникам / Початкові класи / Середні класи / Майстер презентації

    На головну



    Залиште будь ласка свій коментар щоб ми знали що дана публікація цікава, та принесе свою користь для вас!
    Дякуємо!

    Шановний користувач нашого сайту.
    Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
    Будь ласка
    Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу) або увійдіть під своїм іменем за допомогою кнопок соц-мережі Fb. Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.
    24 марта 2023 14:29
    • Коментар написав: nataiza53
    • Реєстрація: 24.03.2023
    • Публікацій: 0
    • Коментарів: 2
    Чудова презентація. дякую!!!
    Информация
    Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.