• Популярні новинки

  Ваш кабінет


  Наша сторінка

  Зараз онлайн  » » Зошит цікавих завдань (нетрадиційні форми роботи з батьками)  Зошит цікавих завдань (нетрадиційні форми роботи з батьками)
  • 22-02-2019, 20:49
  • 6 783
  • 1

  Зошит цікавих завдань (нетрадиційні форми роботи з батьками)


  Сьогодні вкрай важливо узгодити позиції та очікування педагогів й батьків, принаймні по основних напрямках.
  На часі складна й відповідальна просвітницька робота дошкільного закладу, спрямована на розширення й поглиблення уявлень членів родини про сучасні освітні завдання, роль вікових та індивідуальних особливостей дитини в її особистісному становленні, сутність компетентності як інтегративної якості особистості.
  Модернізація дошкільної освіти не може не торкнутися сучасної сім’ї, лишити родину стороннім спостерігачем змін, що відбуваються у першій її ланці, не зачепити її інтересів. Важливо залучити батьків до процесу оновлення змісту, форм та методів освіти синів та доньок, підтримувати бажання перенести доцільне в практику сімейного виховання.
  Зміст, методи і форми виховання і навчання дітей в сім’ї залежить від загальної культури батьків. Нерідко сімейне виховання має довільний характер, здійснюється без чіткої системи.
  В наш час постає гостра необхідність підняти культуру сімейного виховання і водночас збагатити можливості громадського виховання. Саме об’єктивний аналіз потреб сім’ї дає справжні орієнтири для визначення напрямків розвитку суспільного дошкільного виховання. По відношенню до сім’ї дитячий садок має бути консультативним і просвітницьким центром.
  Одне з важливих завдань професійної діяльності логопеда дитячого дошкільного навчального закладу є залучення батьків до проведення роботи із закріплення засвоєного на заняттях матеріалу. При цьому необхідно дотримуватись вимог індивідуального підходу до кожної дитини з урахуванням структури дефекту та етапу корекції.
  Передумовою ефективного залучення сімейного оточення до корекції звуковимови у дітей є чітко організована взаємодія логопеда з батьками, регулярна постановка перед ними конкретних завдань з наступною перевіркою якості їх виконання. Звичні форми і засоби повинні змінюватись, щоб батьки із сторонніх спостерігачів поступово ставали активними співучасниками. Загальновідомі форми роботи з родиною повинні удосконалюватися та мати доповнення.
  Традиційні форми роботи з батьками багатьма використовуються, тому хочу зупинитися на дяких, оновлюючі їх.
  Хочу звернути увагу колег на зошит з домашніх завдань для дітей. Як правило він включає всі необхідні компоненти для організації домашньої роботи вихованців логопедичних груп дошкільних закладів: опис комплексів артикуляційної гімнастики, розробки змісту домашніх завдань за кожною лексичною темою. У матеріалі домашніх завдань всі необхідні напрямки роботи: закріплення лексичних понять, граматичних категорій, навичок звуковимови, розвиток фонематичних процесів, дрібної моторики, розвиток мови і спілкування. Але саме формулювання «домашні завдання» не рідко викликають і у батьків ,і у дітей негативізм. Тому у родинному колі сумісну творчу роботу батьків і дитини краще виконувати у «Зошиті цікавих завдань».Це може бути зошит чи папка з файлами.. У подальшому з цього матеріалу можливо зробити чи маленькі книжки за темами,чи альбом виконаних завдань на пам’ять коли дитина піде до школи.
  З метою зменшення тимчасових витрат на складання і запис домашнього завдання в родинному колі може використовуватися форма бланків домашніх завдань на тему, що вивчається: гімнастика артикуляційна, гімнастика мімічних м’язів обличчя, робота над відтворенням ритму, автоматизація і диференціація звуків в мові, розвиток немовних психічних процесів, робота над лексико-граматичною стороною мови та ін. Зручність даної форми полягає в тому, що кожен бланк використовується багато разів. Для полегшення орієнтування та сприймання змісту вносяться умовні позначки.


  ЗАВАНТАЖИТИ БЕЗКОШТОВНО!
  zoshit-ckavih-zavdan-2019-2020.rar [96,48 Kb]
  (Придбали цей файл: 949)  Сподобалося? Поділіться з друзями!  Категорія: Метод-кабінет / Класним керівникам / Батьківський куточок

  На головну  Залиште будь ласка свій коментар щоб ми знали що дана публікація цікава, та принесе свою користь для вас!
  Дякуємо!

  Шановний користувач нашого сайту.
  Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
  Будь ласка
  Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу) або увійдіть під своїм іменем за допомогою кнопок соц-мережі Fb. Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.
  24 мая 2019 14:38
  • Коментар написав: Олена
  • Реєстрація: --
  • Публікацій: 0
  • Коментарів: 0
  Дякую за допомогу!!!!
  Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.