• Популярні новинки

  Ваш кабінет


  Наша сторінка

  Зараз онлайн  » » Батьківські збори сучасно і цікаво "Кава з вчителькою"  Батьківські збори сучасно і цікаво "Кава з вчителькою"
  Батьківські збори сучасно і цікаво
  "Кава з вчителькою"

  Леймотив зборів.

  Сім'я-це суспільство в мініатюрі, від цілісності якого залежить безпека всього великого людського суспільства.

  Сучасні прийоми та методи проведення батьківських зборів.

  Знайомство та взаємодія з колективом.

  Принцип партнерства та діалогу.

  Входить в збірку:

  Шаблони для оформлення зборів. Під стаканчики для друку
  Додатки до батьківських зборів


  ХІД ЗБОРІВ:

  1. Створення сприятливого психологічного комфорту.


  • Осінь - це не тільки пора року. Це настрій. Кава – не лише напій. Це позитивні емоції, заряд енергії. Запрошую на батьківські збори у форматі «Кава з вчителькою».  
   Леймотивом наших зборів є теза Сухомлинського:
   «Сім’я – це суспільство в мініатюрі, від цілісності якого залежить безпека всього великого людського суспільства.»  
  • Вправа «Автопортрет» (вчитель готує квадратики (білі листочки, на яких будуть намальовані батьками атопортрети)
  • Для початку пропоную вам створити свій незвичайний портрет.
   Гарантую, що так ви себе ще ніколи не зображали.
   Намалювати чоловічка (себе) з таких 10 фігур:трикутники, квадрати, кола. (батьки створюють свій автопортрет)
   Порахувати, скільки у вас кожної з фігур.
   Записати кількість кожного виду фігур. Визначити результат.
   - Якщо ви намалювали чоловічка, де використали 6 трикутників, то розум керує вашими діями на 60 %, 1 квадрат- тактичності 10 %, а 3 кола - то 30 відсотків любові.
  • Позитивно налаштувались, ковтнули каву, продовжуємо далі…
  • Слово вчителя
  • Ви – люди різних професій, різних характерів, поглядів на життя. Сьогодні у вас є щось спільне, те, що разом тут об’єднало нас, -  це ваші діти, які у вашому житті є радістю, втіхою. Часом, виховання схоже на чашку еспрессо. Спочатку гаряче, потім все холоне. Якщо пити залпом, можна обпектися. Тому так важливо розтягувати задоволення, смакувати кожен момент. Адже, дітям  не потрібен суворий контроль, коли йдеться лише про заборони, вимоги, вказівки і зауваження, тоді про дружбу говорити не доводиться.Дітям потрібні батьки-друзі, з якими можна ділитися, усе розповідати. Дружба означає слухати дитину, бути уважним, чутливим, співпереживати.
  • Гра «Продовж речення» (додаток 1., хмаринка думок, вирізана і склеїна на палочку)

  Трішки поговоримо. Продовжте моє речення ,
  «Щоб краще розуміти свою дитину, я...» – і кожен з присутніх по черзі у кількох словах розповідає свій рецепт вдалого спілкування з дитиною.

  • Тренінгова вправа «Валіза емоцій» (додаток 2)

  Слово вчителя

  • Сім’я - один із головних виховних інститутів, значення якого у формуванні особистості дитини важко переоцінити . Колись ви також були малі, також зростали і виховувались у сім’ї. Більшості з нас не хочеться повторювати помилок, зроблених вашими батьками. Зараз вам випаде можливість з’ясувати, що ж лежить у вашій власній валізі емоцій та виховання
   На листочку є прямокутник. Поза ним і у ньому будуть почуття. Спочатку просто перерахуйте почуття, які у вашій родині вважалося допустимим зберігати у валізі емоцій, і впишіть їх всередині прямокутника. Потім зовні прямокутника запишіть емоції, які вважалися неприпустимими.
    (до дитини)
  • За допомогою емоційних склеювань (паличок-виручалочок) проаналізуйте, чи можете ви повернути почуття, що опинилися поза прямокутником, у вихідну форму.
  • Спробуйте їх замінити на позитивні, і помістіть їх у валізу також. 
  • Чи легко змінити емоції, які вже закарбувались у дитини як неприпустимі? (відповіді батьків)
  • За останні 15-20 років зростає хвиля зацікавленості з боку батьків – як спілкуватися з дітьми, як їх виховувати. Батьки дедалі більше усвідомлюють, що виховання – це насамперед їхня відповідальність. Спочатку варто визначити, які якості особистості ми хочемо виховати в дитини, а потім поглянути на себе – чи є вони в нас. Якщо цих якостей немає, тоді маємо усвідомити: виховати їх в наших дітях ми не зможемо, поки не почнемо змінюватися самі. Для цього потрібні воля і щоденні зусилля. Наших дітей виховують образи (наголос на “о”). Образ – це життєвий приклад батьків, що вражає.
  • Практична вправа «30 років потому…»
   (один аркуш білого паперу на 1 людину, поділений навпіл)
  • Візьміть аркуш паперу поділіть його наполовину і напишіть зверху ім’я дитини і вік (на одній стороні). Уявіть тепер дитину років через 30. Напишіть 3 головні якості особистості, якими ви б хотіли, щоб вона володіла в уявному майбутньому. 
   Пояснення. Якості особистості – це стержневі характеристики людини. Усе те, що робить людину людиною. Наприклад: доброта, терпіння, чуйність, сила волі, самодостатність, почуття гумору, життєрадісність, прагнення до саморозвитку, здатність підтримувати себе здоровим, справедливість тощо.
  • На перше місце треба поставити найголовнішу якість особистості.На другій половині аркуші дайте відповідь, наскільки у вас самих розвинута та чи інша якість, яку ви дали дитинію.Оцініть себе.
   Висновки після вправи: Якщо ми не бачимо мети виховання, то як ми можемо привести дитину до неї? Того, чого в нас немає, ми не можемо дати нікому. Насамперед, потрібно навчитися оцінювати себе.
  • Щоб в дитині з’явилася якась якість особистості, її треба закладати вже зараз. Коли ви говорите: “Ти повинен бути таким, не роби більше такого” тощо – це не виховання. Це вказівки.

  Усвідомлене батьківство відрізняється від неусвідомленого тим, що ми виховуємо дітей у будь-який момент.

  1. Робота у групах (додаток 3)
   Зараз поділимось на групи. Кожна з яких отримає фрази, які неприпустимі або знаходяться поза тією валізою емоцій. Замініть їх на фрази з позитивним закликом.
   (робота батьків у групах,(10хв) після, по черзі читають фрази, обговорють прочитане )
  2. Молодці! Вітаю! Постарайтесь використовувати перераховані бажані висловлювання якнайчастіш. 
  3. Картки передбачень (додаток 4, друкуєте з двох сторін у форматі А4)
  4. У кожного з вас, є картки передбачень ( побажань), зачитайте їх для себе і смакуйте з кавою.
  Підсумок зборів
  Наше кавування підійшло до завершення. Пам'ятайте, батьки! Вашу дитину виховує кожна хвилина життя, кожний куточок землі, кожний ваш крок, слово, справа, з якими її особистість 
  стикається ніби випадково, мимохідь.

  ЗАВАНТАЖИТИ БЕЗКОШТОВНО!
  batkvsk-zbori-suchasno-ckavo-kava-z-vchitelkoyu.rar [833,2 Kb]
  (Придбали цей файл: 1157)  Сподобалося? Поділіться з друзями!  Категорія: Метод-кабінет / Класним керівникам / Батьківський куточок

  На головну  Залиште будь ласка свій коментар щоб ми знали що дана публікація цікава, та принесе свою користь для вас!
  Дякуємо!

  Шановний користувач нашого сайту.
  Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
  Будь ласка
  Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу) або увійдіть під своїм іменем за допомогою кнопок соц-мережі Fb. Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.
  Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.