• Популярні новинки

  Ваш кабінет


  Наша сторінка

  Зараз онлайн
   Зараз на сайті: 10
   Наші гості: 9

   Користувачі: 
   - отсутствуют

   Пошукові системи на сайті: 


    Останні наші відвідувачі:   » » Пам’ять вічно жива. Урок-реквієм в 11 класі до 9 Травня  Пам’ять вічно жива. Урок-реквієм в 11 класі до 9 Травня
  • 5-05-2021, 18:37
  • 2 557
  • 0
  Пам’ять вічно жива. 
  Урок-реквієм в 11 класі до 9 Травня

  Тема: Пам’ять вічно жива (урок-реквієм)
  Мета: поглибити знання учнів про Другу Світову війну та її наслідки; розширити кругозір школярів із даної теми; ознайомити дітей з історією відзначення в Україні Дня пам’яті та примирення; виховувати патріотичні почуття, повагу до пам’яті загиблих захисників рідної землі
  Обладнання: грамзапис пісні «Журавлі», відео 
  «Запах війни», метроном, кліп про Небесну сотню «Загиблим героям присвячується», ікона, свічка, склянка води, окраєць чорного хліба, кольоровий папір червоного кольору, ножиці, вислови на дошці:
  Ми – люди миру, зранені війною,
  Заповідаєм покликом святим:
  Шануймо тих, хто не вернувся з бою!
               Уклін доземний воїнам живим!
  І. Драч
  Спасибі, солдати, за подвиг століть,
        Якому нема і не буде ціни,
  За право і щастя родитись і жить,
  І сіяти жито на митні лани…
                         Б.Олійник
                       

  Хід заходу
                        (Звучить спокійна музика, на її фоні ведучі говорять слова):

    Ведуча 1 
  Весна іде, і переможним кроком
  В тюльпановому вічному вогні
  Йде травень крізь хвилини, дні і роки,
  Несе нащадкам спогади свої.
  Ведуча
   2
  Весна іде квітчасто, гордо, юно,
  Як втілення найчарівніших снів.
  О весно красна, ти ще не забула
  В історії своїх жахливих днів?
  Ведуча 1
  Із року в рік часопис віддаляє
  Своїх нащадків далі від війни.
  І травень знов і знов нагадає, 
  Як із життя ішли його сини.
  Ведуча 2
  Буяють мирно квіти на могилах,
  До сонця красного метелики летять.
  А ті, кому війна зламала крила, 
  Священним вічним сном в могилах сплять.
  Учитель
  Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним гіркотою втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до цього світлого дня. Все менше їх залишається в життєвому строю. Даються взнаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. Їхні груди вкриті медалями, на скронях - сивина. Але вони пам'ятають ті страшні часи, хоч часто їм і не хочеться про них згадувати. Неможливо позбутися нав’язливої жахливої думки: а прийде ж день, коли піде з життя останній з цих літніх людей з орденами. Піде у вічність, понесе з собою живі спогади. Що ж залишиться після них? А залишиться Пам'ять, світла пам'ять про незабутніх героїв. 
  ЗгідноУказу  Президента України від 24.03.2015 № 169 "Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни" з метою консолідації суспільства навколо ідеї захисту України, налагодження громадянського взаєморозуміння і примирення у питаннях національної історії періоду Другої світової війни встановлюється День пам’яті та примирення, який відзначатиметься у нашій країні щороку 8 травня, а також зберігається державне свято –День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги), що відзначається
  9 травня. 
  Цей день – 8 травня – вшановується як День пам'яті загиблих у війні.
  Наша виховна година присвячена цим знаменним подіям.
  Ведуча 1
  Мільйонам людей назавжди врізалися в пам'ять важкі дні ІІ світової війни. Чорною тінню фашистської навали, димом пожеж, смертю і руїнами звалилися вони на нас. Вторгнення Червоної армії 17 вересня 1939 року на землі Західної України і та страшна неділя 22 червня 1941 року, коли фашистська Німеччина вдерлася на землю Східної України, обернулися довгими роками страждань.
  Ведуча
  2
  Більше півстоліття минуло з тієї тривожної ночі, коли замовкли останні постріли гармат, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів людей. В жахіття війни було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих  б років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто  пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Все далі відходять грізні роки Другої Світової війни. 
  Учень 1
  Друга світова війна– глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. У війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 р. із беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 млн осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновників) та сформовано сучасну систему міжнародних відносин.
  Учень 2

  Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 р
  .із німецьким вторгненням в Польщу. 110-120 тис. українців у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тис. з них загинуло протягом місяця війни. Також 1 вересня Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі. Між 12 та 22 вересня Львів пережив подвійну облогу із заходу нацистськими військами, із сходу – радянськими.
  Учень 3

  Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини.
   На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тис. осіб), Польщі (120 тис.), СРСР (більше 6 млн), США (80 тис.) і Франції (6 тис.), а також визвольного руху в самій Україні (100 тис. в УПА) – разом 7 млн осіб. Понад 2,5 млн українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, більше 2 тис. стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі.   
  Учень 4
  Для України ІІ світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За Україну воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя. Кожна сторона протистояння на українських землях намагалася продемонструватисвою прихильність до українства, але єдиним справді українським суб’єктом у роки війнибув визвольний рух – передовсім, Українська повстанська армія. З різних причин на німецькому боці воювало до 250 тис. українців та до 50 тис. було мобілізовано до армій союзників Третього Рейху.
  Учень 5
  Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни
  . Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн військових, підпільників і цивільних, 4-5 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8-10 млн осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.
   
  (Звучить мелодія „Журавлі»)
  Ведуча 1

  Минають роки, відлітають у вічність. Минуло стільки років, відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу землю мир довгожданий вистражданий, оплачений найвищою ціною людського життя. Друга Світова тривала довгих 6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто  пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Все далі відходять грізні роки Другої Світової війни. Але не згасає пам'ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших.
  Ведуча 2
  Люди старшого покоління пам’ятають: травень того незабутнього 45-го був напрочуд теплим і сонячним.
  Ніби сама природа своїм таємним єством відчувала радість довгожданного визволення, що прийшло на нашу землю.
  Ведуча 1
  1945 рік.
  1 травня над рейхстагом піднявся прапор Перемоги.
  8 травня 1945 року в Берліні підписана повна капітуляція фашистської Німеччини.
  9 травня було надано салют Перемоги.
  Ведуча 2
  9 травня 1945 року закінчилася Друга Світова війна. (Увага!!! Друга світова закінчилась 2 вересня 1945) Цей день було оголошено святом-- Днем Перемоги.
  Учень 1
  День Перемоги! День Перемоги!
  Іде по країні весна.
  Дев’ятого травня! Дев’ятого травня!
  Війна закінчилась страшна.
  Ведуча 1
  Все ожило, пробудилося,набралося краси і молодості. Здається, що навесні ми по-особливому, ніжно й трепетно, любимо рідну землю. Бо саме з весною приходить до нас велике свято Перемоги у Другій Світовій
   війні.
  Учень 2
    Ти прийшла, Перемого, слідами війни,
    З-під заліза і попелу – цвітом весни,
    Тим навічним вогнем, що горить – не згоря,
    Обеліском, який увінчала зоря.
  Ведуча 1
  Це була радість зі сльозами на очах. За роки війни загинуло 3 мільйони українців, 2 мільйони були примусово вивезені на роботи до Німеччини.Не зосталося жодної сім’ї, яка б не оплакувала загибель рідних чи близьких.
    Чиї б серця забуть змогли
    Тих, хто у тяжку годину,
    У грізних битвах полягли
    За нашу рідну Україну?
   
    
  Ведуча 2
     Роки... Скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Вітчизни. Не забуваємо ми воїнів нашого села. Золотими літерами вписані їх прізвища та імена в книзі „Пам’яті”. 

    
  Ведуча1
    Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війни, хто віддав життя, щоб ми жили щасливо.
    Учень 3
     Ми свято шануємо пам'ять усіх,
     Хто власним життям нашу юність зберіг,
     Хто впав за свободу у грізну годину,
     За землю священну, за Україну!
    Ведуча
  2
     
  Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони – святиня нашої пам’яті.
     
  Ведуча1
     У війни не жіноче обличчя...А скільки матерів, сестер, коханих чекали і не дочекалися своїх синів, братів, чоловіків. У народі недаремно кажуть, що час не владний над материнським горем.

     
  Ведуча2
     І скільки б не минуло років і десятиліть від того недільного ранку, коли пролунало страшне слово «війна», вони ніколи не принесуть спокою матерям, діти яких віддали найдорожче – життя у боротьбі з німецькими загарбниками.

     
  Учень 4
     Багато на нашій землі обелісків,
     Вкарбовані в них золоті імена
     Вклонися, людино, їм низько-низько, -
     Це пам'ять, яку залишила війна.

     
  Учень 5
     Ми пам'ятаєм, хто в лиху добу
     В броні важкій віддав останні сили,
     Ми зараз квіти і терпку журбу
     Приносим на засмучені могили.

      
  Ведуча1
  Кривавим сном закінчилась війна.
    Літа зарубцювали давні рани…
    Під кулями ворожими сповна
    За тишу заплатили ветерани.

     
  Ведуча2
     В атаки йшли вони не ради нагород,
     Поранені страждали в медсанбатах,
     За цвіт життя завдячує народ
     Полеглим і посивілим солдатам. 

      
  Учень1
     Ми пам’ятаємо всіх,

     Хто віддав життя за те,
     Щоб не було війни нової,
     Щоб сонце сяяло золоте,
     Щоб не окоп чорнів на ниві –
     Хліба цвіли, мов килими.
     І щоб веселі і щасливі
     До школи всі ходили ми!

  Учитель
     Діти, ніколи не проходьте байдуже повз могили, пам’ятника, обеліска. Завжди вклоніться пам’яті тих, хто боровся за нас, за наше життя і пам’ятайте про героїв, які живуть разом із нами.
     Куди б не йшов, не їхав ти,
     А при шляху спинись.
     Могилі тихій, дорогій
     Всім серцем поклонись.
      Ведуча
  1
     Діти війни… Війна забрала в них отчий дім, материнську ласку, батьківську турботу, безхмарне дитинство і юність, а найголовніше – позбавила права жити. Не можна забути сповнені тугою їхні очі, опухлі від голоду животики, опущені в німому відчаї головки і маленькі рученята, які міцно тримали свою єдину іграшку. А скільки останків дітей, їхніх іграшок було розкопано після війни на подвір’ях шкіл, чи знайдено в попелі згорілих будинків. Гнів перехоплює подих при згадці про ці страшні звірства німців.
      Ведуча
  2
     Але ми все витримали і перемогли. Дорогою ціною нам дісталась перемога.
    Учитель

    Схиляємо голови низько,
    Щоб шану героям-солдатам віддать.
    На вічних постах стоять обеліски,
    В полях обеліски стоять.
    Хвилина мовчання, хвилина мовчання,
    Пекуча й терпка, як сльоза.
    Хвилина мовчання – в ній наша любов і гроза.
    Як подвиг полеглих.
    Священна хвилина мовчання.

    Вшануймо пам'ять загиблих в роки Другої Світової війни хвилиною мовчання.
  (Хвилина мовчання)   
  Ведуча1
  Все далі в історію відходять жорстокі битви Другої Світової війни, в яких наш народ проявив справді героїчну мужність, відстояв честь і незалежність Батьківщини. Уже давно на місці руїн і попелищ виросли світлі квартали міст, нові заводи і фабрики, здається, ніщо не нагадує про війну.
    
  Ведуча2
  Але ніколи не будуть забуті імена тих, хто в тяжкий для нашої країни час здійснив неповторні подвиги, хто не пощадив самого життя, заради щастя нинішніх поколінь.

  Ведуча1
    Так, саме 70 років над нами тихе, мирне небо. Ми радіємо, що можна спокійно навчатися, мріяти, жити. Але потрібно завжди пам’ятати, якою дорогою ціною завойоване наше щастя.
    
  Ведуча2
     З 1991 р. у нашій країні почався процес державотворення, який триває і досі. Понад десятиліття люди вважали, що від них нічого не залежить, а зажерливі олігархи продовжували грабувати народ, думаючи, що так буде вічно. Саме тому, коли у листопаді 2013 р. Президент В.Ф.Янукович відмовився від проголошеного раніше курсу зближення з Європейським Союзом, 30 листопада 2013 р. на Майдані в Києві почалася Революція гідності, коли тисячі людей з усіх куточків України проголосили, що не підуть звідти навіть тоді, коли влада застосує силу.
     
  Учитель
     Але на цей раз влада перейшла межу:було пролито багато крові. У період з 19 по 21 січня 2014. на Майдані загинуло більше ста людей, яких народ назвав «Небесною сотнею».  
                  
  (Кліп про Небесну сотню «Загиблим героям присвячується»)
    
  Учитель

    З березня 2014 р. і по цей день тисячі наших солдатів захищають рідну землю від загарбника, який одержимий ідеєю створити нову імперію. Але історія свідчить, що рано чи пізно всі імперії руйнуються, а всі диктатори гинуть. Але шлях до перемоги досить довгий і кривавий, бо це – війна,  яка приносить загибель тисячам людей, потворить мільйони душ та закарбовується у пам’яті багатьох поколінь. 
  (Відео «Запах війни»)
    
  Учитель

     Пам’ятаймо – вони віддали життя за нас. Слава героям. Герої не вмирають. В пам’ять загиблих героїв на цій жорстокій війні горить ця свічка пам’яті. 
      
  Ведуча1
     Ми -- українці! Ми ніколи не забудемо їх подвигу. Ми сьогодні шануємо всіх живих, і тих, хто пережив війну, у кого й досі болять рани...

       
  Учитель
      Саме сьогодні твориться історія, учасниками якої є ми самі. І від кожного з нас залежить доля нашої Батьківщини. Від нас залежить, чи Україна і надалі буде незалежною державою, чи буде під владою Росії. Сьогоднішні події в Україні не дають спати кожному свідомому українцю. Знаємо, що на сході нашої держави проходить антитерористична операція, непроголошена війна. Сьогодні, як ніколи, ми повинні допомагати своїй державі, щоб вона була нероздільною, щоб ми мали свою Батьківщину. Ми повинні 
  допомагати своїм воїнам, які гинуть від кулі ворога, захищаючи нас і нашу Україну. Наш обов’язок не тільки в свята згадувати, а кожен день пам’ятати про усіх, хто кував перемогу і загинув.
  За тебе, за мене, за всю Батьківщину…
  День пам’яті та примирення проходить під гаслом “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”, а символом відзначення Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги є червоний мак. 
  Учень
  1
  Квітка маку в українській традиції
  В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті. В останніх з перелічених значень квітка часто згадується в українських народних піснях та думах, особливо козацької доби: «Ой, з могили видно всі долини, – сизокрилий орел пролітає: стоїть військо славне Запорізьке –  як мак процвітає...». У відомій пісні «Ой, ти, Морозенку, славний козаче», мак згадується поруч зі смертю козака: «…Обступили Морозенка турецькії війська. По тім боці запорожці покопали шанці; Ой, впіймали Морозенка у неділю вранці. Ой, недаром ранесенько той мак розпускався, – Ой, уже наш Морозенко у неволю попався…». Образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.
  З народної творчості мак як символ пов'язаний із війною та військом перейшов у художню літературу. В Івана Франка:  «Гей, Січ іде, красен мак цвіте! Кому прикре наше діло, Нам воно святе». Легенду про мак обробив Михайло Стельмах у творі «У долині мак цвіте»: «…Ординці воїна скришили, на землю впало тіло біле і, наче зерно, проросло, а влітку маком зацвіло…». Одна з героїнь присвяченого Другій світовій війні роману Олеся Гончара «Прапороносці» гине в долині червоних маків.
  Учень2
  Мак як символ пам'яті у світі
  Появу цього символу пов'язують з віршам двох людей: канадського військового лікаря Джона Мак Крея та працівниці Християнської асоціації молодих жінок Мойни Майкл. 
  Перший під враженням боїв у Бельгії у 1915 р. написав твір «На полях Фландрії», що починався словами: «На полях Фландрії розквітли маки/Між хрестами ряд за рядом». Друга 1918 р. написала вірша «Ми збережемо віру», в якому обіцяла носити червоний мак в пам’ять про загиблих. Саме Мойні Майкл в листопаді того ж року причепила червоний шовковий мак на пальто. У 1920 р. Національний Американський легіон прийняв маки в якості офіційного символу, а у 1921 р. червоні маки стали емблемою Королівського Британського легіону. В Польщі червоні маки є символом перемоги 11-18 травня 1944 р. Другого корпусу ген. Андерса в боях за гору Монте-Кассіно в Італії. Приспів до популярної військової пісні того часу починається словами «Червоні маки на Монте-Кассіно/Замість роси пили польську кров».
  Учень3
  Мак як символ пам'яті в Україні
  Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни та гасло. Минулорічним було «Ніколи знову».
  Цього року за нагоди 72-тої річниці перемоги над нацизмом ми пропонуємо нове гасло: «Пам'ятаємо. Перемагаємо». Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

  Учитель
  Пропоную кожному із вас виготовити цей символ та прикріпити його до грудей.
                              (Флешмоб «Квітка 
  пам'яті» -- виготовлення дітьми маків) 
  Учень 1
  Ми не бажаємо війни!
  Хай над містами і нивами
  Сіяє сонце з вишини,
  Щоб ми росли щасливими!

  Учень 2
  Люду трудящому воїн не треба.
  Гуртуймо тісніше свої ряди.
  За незахмарене – чисте небо,
  Проти смертей, сліз, нещастя й біди.

  Учень 3
  Ми хочемо без воїн жити.
  Хай буде мир на всій землі!
  Мир – це квіти у сонячних росах.
  Мир – це радість малих і дорослих.

  Мир – це усмішка в очах матусі.
  Мир – це лани золотаво-русі.
  Мир – це потоки весняні сині.
  Мир – це дружній танок при гостині.

  Учень 4
  Хай літають завжди журавлі,
  Колоски видзвонюють налиті.
  Ми за те, щоб мир був на землі
  Для усіх на цілім світі!
  Учень 5
  Мир -- це все, що у світі найкраще,
  Не забувайте цього нізащо!


  ЗАВАНТАЖИТИ БЕЗКОШТОВНО!
  pamyat-vchno-zhiva_-urok-rekvyem-v-11-klas.rar [330,65 Kb]
  (Придбали цей файл: 125)  Сподобалося? Поділіться з друзями!  Категорія: Метод-кабінет / Класним керівникам / Старші класи / Сценарії свят

  На головну  Залиште будь ласка свій коментар щоб ми знали що дана публікація цікава, та принесе свою користь для вас!
  Дякуємо!

  Шановний користувач нашого сайту.
  Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
  Будь ласка
  Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу) або увійдіть під своїм іменем за допомогою кнопок соц-мережі Fb. Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.
  Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.