• Популярні новинки

  Ваш кабінет


  Наша сторінка

  Зараз онлайн  » » Театралізація власної казки “Чому ялинку наряджають"  Театралізація власної казки “Чому ялинку наряджають"
  • 15-11-2019, 09:39
  • 9 718
  • 0
  Театралізація власної казки 
  “Чому ялинку наряджають"

  Цю казку можна включити, як до новорічного сценарію старших дошкільників, так і показувати самостійно.


  Попередня робота: читання, переказ легенди “Ялинка”,

  Мета: Розвиток творчих здібностей. Формувати виразне та інтонаційне мовлення; удосконалювати вміння та навички дітей у передачі характерних особливостей різних художніх образів; Спонукати до активного монологічного і діалогічного мовлення. Виховувати усвідомлення колективної діяльності у процесі підготовки театральної вистави, та під час неї.

  Обладнання: костюми, презентація — чотири пори року, музика.

  Ролі: автор-вихователь, ялинка, ангел, коза, Св. Миколай, вітер.


  Казка “Чому ялинку наряджають” (сценарій)


  Автор: На весні на галявинці в лісі з’явилась маленька ялиночка.

  ( з’являється дитина – ялинка, дивиться направо, наліво.) Вона була новенька у лісі і хотіла виглядати так, як усі. Озирнулась вона направо, наліво розглядаючи поруч дерева, подивилась на себе і заплакала… (плаче ..) До неї прилетів Ангел і запитав:

  Ангел: Ялиночко, чому ти плачеш?

  Ялинка: А, як же мені не плакати, всі дерева мають листочки, вони ними шурхотять, а я так не можу бо в мене голочки. Я хочу також листочки.

  Ангел: Не хвилюйся, спати лягай, а коли прокинешся будуть і в тебе листочки.(улітає)

  Автор: І ялиночка заснула. ( присідає, робить вигляд наче спить) Прокинулась вона, коли було вже тепле літо. Вона дуже зраділа побачивши на своїх гілочках зелені листочки, ялинка ними досхочу шаруділа. ( дитина прокидається, радіє, махає листочками, кружляє) Але в обід прийшла на галявинку кізочка,( з’являється кізочка) побачила молоду ялинку і з’їла всі листочки,( забирає всі листочки) адже ялинка маленька і кізочці було дуже зручно це зробити… І ялинка знову заплакала… ( ялинка плаче) Знову до неї прилетів Ангел і запитав:

  Ангел: Ялиночко, чому ти плачеш?

  Ялинка: А, як же мені не плакати, в мене були гарні листочки, але прийшла коза і всі листочки з’їла.

  Ангел: Що ж ти хочеш ялиночка?

  Ялинка: Я хочу, такі листочки, щоб коза їх не могла з’їсти…

  Ангел: Не хвилюйся, спати лягай, а коли прокинешся будуть і в тебе листочки.

  Автор: І ялиночка заснула. (ялиночка присідає, робить вигляд наче спить) Була вже осінь, коли ялиночка прокинулась від красивої мелодії, вона дуже здивувалась коли побачила, що цей звук видає вона, своїми новими листочками. Адже вони були золоті. Ялиночка дуже зраділа, і не дивуючись, що всі інші дерева в лісі також стояли золоті вона стала вихвалятись… (кружиться і показує свої листочки) На цей звук прийшов Св. Миколай, адже він ходить не тільки взимку, а і в інший час спостерігає за дітками, шукає гроші щоб діткам купити гарні подарунки).

  Св. Миколай: Ой, яке чудове дерево! Які листочки! Зараз я їх зберу і діткам всім подарунки куплю. (зриває всі листочки і іде)

  І ялинка знову заплакала… ( ялинка плаче)

  Ангел: Ялиночко, чому ти плачеш?

  Ялинка: А, як же мені не плакати, в мене були гарні золоті листочки, але прийшов Св. Миколайі всі листочки зібрав… І в мене знову немає листочків…

  Ангел: Що ж ти хочеш ялиночка?

  Ялинка: Я хочу, такі листочки, щоб Св. Миколаї їх не забрав.

  Ангел: Не хвилюйся, спати лягай, а коли прокинешся будуть в тебе листочки.

  Автор: І ялиночка заснула. (ялиночка присідає, робить вигляд наче спить). Була вже зима, коли прокинулась ялиночка від яскравого світла, вона навіть не одразу змогла відкрити очі, адже це блищали її, нові листочки. Вони були скляні і переливалися на сонці чудовими барвами. Ялиночка дуже зраділа…

  Вітер: прилітає і забирає всі кульки.

  Невстигла ялиночка намилуватись своїми листочками, як налетів холодний вітер і всі листочки розбилися… І ялинка знову заплакала… ( ялинка плаче)

  Ангел: Ялиночко, чому ти плачеш?

  Ялинка: А, як же мені не плакати, в мене були гарні скляні листочки, але вітер всі листочки розбив… І в мене знову немає листочків…

  Ангел: Що ж ти хочеш ялиночка?

  Ялинка: Я хочу, такі листочки, щоб кізочка їх не їла,Св. Миколаї їх не збирав, вітер не розбивав… Такі, такі, як мої голочки!

  Ангел: Не хвилюйся, спати лягай, а коли прокинешся будуть і в тебе голочки.

  Автор: І ялиночка заснула. (ялиночка присідає, робить вигляд наче спить) Коли прокинулась ялиночка на її гілочках були знову голочки. А згадуючи той час про вередливу маленьку ялиночку люди і досі наряджають ялинку в золоті буси, скляні кульки.

  Автор казки: Черняк Ольга

  ЗАВАНТАЖИТИ БЕЗКОШТОВНО!
  teatralzacya-vlasnoyi-kazki-chomu-yalinku-naryadzhayut.rar [128,04 Kb]
  (Придбали цей файл: 492)  Сподобалося? Поділіться з друзями!  Категорія: Метод-кабінет / Класним керівникам / Діткам дошкільнятам / Початкові класи / Сценарії свят

  На головну  Залиште будь ласка свій коментар щоб ми знали що дана публікація цікава, та принесе свою користь для вас!
  Дякуємо!

  Шановний користувач нашого сайту.
  Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
  Будь ласка
  Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу) або увійдіть під своїм іменем за допомогою кнопок соц-мережі Fb. Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.
  Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.