• Популярні новинки

  Ваш кабінет


  Наша сторінка

  Зараз онлайн  » » П’ять завдань, що формують навичку співпраці в молодшій школі НУШ  П’ять завдань, що формують навичку співпраці в молодшій школі НУШ
  • 2-10-2019, 22:07
  • 2 677
  • 0
  П’ять завдань, що формують навичку 
  співпраці в молодшій школі НУШ.
  Уміння співпрацювати — одна з важливих навичок ХХІ століття.
  Вчитися взаємодіяти та працювати задля спільної мети
  найкраще в молодшому шкільному віці, коли починають
  формуватись основні навички. Пропонуємо завдання для учнів
  початкових класів, що вчать співпрацювати.

  Ажурна пилка

  Клас об’єднується в групи, кожна з яких отримує свою частину інформації. Наприклад, діти вивчають тварин. Перша група отримує текст про звірів, друга — про птахів, третя — про комах, четверта — про риб. Вчитель визначає час для опрацювання текстів. Після чого клас переформовується так, щоб кожен учень був експертом у новій групі. Діти по черзі розповідають одне одному те, що запам’ятали з прочитаного, а потім, за командою вчителя, повертаються до своїх «домашніх» груп. Там вони діляться з іншими учасниками новою інформацією, яку дізналися. Таким чином діти засвоюють всю тему. Наприкінці вчитель запитує учнів, що вони дізналися про кожен клас тварин.

  Під час виконання цього завдання діти вчаться слухати одне одного, а не лише чекають своєї черги розповідати. Також учні розуміють, наскільки легше групою збирати потрібну інформацію та складати загальну картину.

  Вчителю початкових класів потрібно також враховувати вікові особливості дітей. Для першачків можна створити схему, план міркувань або запитання, за якими вони розповідатимуть свій матеріал іншим.

  Під цей метод можна підлаштовувати різні завдання. Головне правило: для того щоб отримати всю інформацію, потрібно комунікувати з іншими групами.

  Читання в парі

  Учні об’єднуються в пари та обирають однакові книги. Кожна пара займає зручне місце для читання. Вчитель визначає час на виконання завдання. Учні по черзі читають речення, абзац чи сторінку книги. Важливі умови: залишатися на одному місці й читати весь час, не 

  відволікаючись. Після прочитання книги учні ставлять одне одному кілька питань по тексту.

  Це завдання рідко вдається виконати ідеально з першого разу. Діти з часом починають розуміти, що важливо читати не так, як ти звик, а так, щоб твій напарник тебе почув і зрозумів. Це вчить учнів підлаштовуватися та враховувати особливості одне одного.

  Цікавим проектом, в основі якого лежить читання в парі, є Book Talk. Його активно проводять у канадських школах. Суть проекту в тому, що учні парами обирають однакові книги, читають протягом кількох тижнів і презентують їх. Діти спільно створюють презентації у вигляді бордів, де вказують інформацію про автора та книгу, розміщують малюнки — важливо не переповісти сюжет, а «розрекламувати» книгу так, щоб зацікавити інших.

  Напарники визначають важливі моменти книги, про які розповідатимуть на презентації. Спільно створюють борд, домовляються про кольорову гаму та малюнки, розподіляють між собою завдання. Ця робота вчить дітей бути ефективними та гнучкими, працювати на спільний результат.

  Хто більше

  Це завдання можна подати різними способами. Головне — кількісний результат команди. Наприклад, вчитель зачитує текст, а кожна група учнів виписує з нього на спільному аркуші максимальну кількість дієслів (або імен казкових героїв, назв міст тощо).

  Або вчитель задає умову математичного прикладу: він повинен бути на дві дії, а після знака «=» має стояти число 20. І кожна команда придумує якомога більше прикладів за цією умовою.

  Пристосувати такий метод можна до різних навчальних тем. Його мета — показати учням, що працюючи спільно, вони отримують кращий результат, ніж коли виконують усе самостійно.

  Задача в групі

  Клас об’єднується в команди. Кожна отримує однакову умову задачі, спільний аркуш паперу та підручні матеріали, які можна використати для розв’язання. На виконання відводиться певний час. Вчитель розподіляє ролі між учасниками групи: хтось зачитує умову, хтось записує розв’язок, слідкує за часом, відповідає за матеріали чи презентує задачу. Над розв’язанням працюють усі одночасно. Вчитель не бере участі в процесі, лише спостерігає та відповідає на питання учнів. Після завершення відведеного часу представники кожної групи по черзі презентують задачу, розповідають про спосіб, який команда обрала для її розв’язання.

  Такий вид роботи вчить дітей розподіляти обов’язки для ефективного виконання завдання. Також діти вчаться брати відповідальність за результат команди, адже робота є спільною.

  Спільні спостереження

  Це завдання ідеально підходить для уроків «Я досліджую світ». Учні групами готують презентацію про рослини шкільного подвір’я. Для цього вони спостерігають за клумбами чи садками біля школи, шукають інформацію про рослини, що там ростуть. Потім спільно готують плакат чи презентацію на планшеті.

  Діти також можуть спостерігати за змінами пір року, живою і неживою природою, кімнатними рослинами. Важливо, щоб потім вони спільно презентували свої спостереження.

  Завдання вчить учнів прислухатись одне до одного, поважати думку інших, оскільки різні люди можуть не однаково бачити одні й ті самі речі.

  Що важливо врахувати вчителю:

  1. Перед виконанням групових завдань встановлюйте правила роботи. Найкраще сформулювати їх разом з дітьми — так вони сумлінніше їх дотримуватимуться.
  2. Підбивайте підсумки. Обговорюйте з учнями, які виникали труднощі, чому припускалися помилок і як уникнути цього наступного разу.
  1. Пояснюйте дітям, чому деякі завдання краще виконувати в групі. Показуйте на прикладах із життя, чому важливо вміти працювати в команді.
  Налаштуйтеся на те, що деякі діти не готові до співпраці. Особливо важко буває тим, у кого немає братів і сестер. Таким учням треба дати більше часу на пристосування і постійно обговорювати проблеми, які в них виникають.

  ЗАВАНТАЖИТИ БЕЗКОШТОВНО!
  pyat-zavdan-scho-formuyut-navichku-spvprac-v-molodshy-shkol.rar [21,84 Kb]
  (Придбали цей файл: 199)  Сподобалося? Поділіться з друзями!  Категорія: Метод-кабінет / Класним керівникам / Нуш / На крилах успіху / Початкові класи

  На головну  Залиште будь ласка свій коментар щоб ми знали що дана публікація цікава, та принесе свою користь для вас!
  Дякуємо!

  Шановний користувач нашого сайту.
  Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
  Будь ласка
  Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу) або увійдіть під своїм іменем за допомогою кнопок соц-мережі Fb. Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.
  Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.