• Популярні новинки

  Ваш кабінет


  Наша сторінка

  Зараз онлайн

  Сертифікація вчителів у 2019 році
  • 4-01-2019, 20:57
  • 2 723
  • 1
  Сертифікація вчителів: хто не отримає сертифікат і які наслідки.
  У 2019 році стартує пілотний проект Сертифікації вчителів, в якому зможе взяти участь тисяча вчителів початкових класів. EtCetera з'ясував, як вона буде відбуватися, хто буде оцінювати результати, яким педагогам не видадуть сертифікат і які будуть наслідки для тих, хто сертифікацію не пройде.

  ФАКТ. Положення «Про сертифікації педагогів» було затверджено 27 грудня 2018 року.

  Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України:

  У 2019 му ми обмежили кількість учасників до 1000 чоловік, а також поширили це тільки на одну категорію педагогів - вчителів початкових класів. Пілотування сертифікації також продовжиться в 2020 і 2021 роках, я сподіваюся, що в наступні роки ми зможемо розширити і кількість можливих учасників, і категорії вчителів, які зможуть брати участь в сертифікації.

  ЄДИНА ВИМОГА до вчителів - наявність стажу роботи не менше 2 років.

  ДЕ МОЖНА ПРОЙТИ СЕРТІФІКАЦІЮ? На сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

  КОЛИ РЕЄСТРУВАТИСЯ? З 15 січня по 1 лютого 2019 включно.

  ЕТАПИ СЕРТИФІКАЦІЇ:

  1 Вивчення практичного досвіду роботи педагога. За проведення цієї частини сертифікації відповідатиме Державна служба якості освіти, яка формує пул незалежних освітніх експертів - викладачів, вчителів, тренерів Нуш та інших. До кожного вчителя буде виїжджати мінімум 2 експерта, щоб зробити оцінку діяльності незалежної і об'єктивної.


  За попереднім графіком виїзди експертів будуть здійснюватися протягом 2 періодів: з середини лютого до кінця 2018-2019 навчального року і з вересня 2019 го до жовтня 2019 го. До кожного вчителя експерти будуть навідуватися тільки 1 раз. Зареєстрований на сертифікацію педагог отримає попередження про візит експертів на власну електронну пошту не пізніше ніж за 3 дні до їх приїзду.

  2 Зовнішнє незалежне тестування. За його проведення відповідає Український центр оцінювання якості освіти. За попереднім графіком, воно буде відбуватися в період між 2-й половиною жовтня - початком листопада (в період масових канікул).

  3 Електронне портфоліо - третя обов'язкова складова сертифікації. Воно повинно містити:

  - заповнену анкету самооцінки;

  - опис власного навчального заняття (освітня програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення, може містити відеофрагмент уроку);

  - додаткові матеріали (за бажанням педагога). Всі ці матеріали учитель повинен завантажити на файлообмінник до 1 липня 2019 року.

  ВИВЧЕННЯМ РЕЗУЛЬТАТІВ займатиметься спеціально створена експертна комісія при МОН, до якої увійдуть представники УЦОЯО, ГСКО, МОН і громадськості.

  Комісія буде встановлювати граничні бали з 2 етапів випробування: вивчення практичного досвіду і тестування.

  Сертифікацію пройдуть і отримають відповідний документ про це всі вчителі, які по кожній з цих складових набрали кількість балів, дорівнює чи перевищує порогові бали.

  ОЦІНКА РЕЗУЛЬТАТІВ. Якщо учасник ПОДОЛАВ поріг по тестуванню і НЕ ПОДОЛАВ з вивчення практичного досвіду - комісія може прийняти рішення вивчити електронне портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником Сертифікації.

  КОМУ НЕ ДАДУТЬ СЕРТИФІКАТ:

  - педагогам, які не брали участь в одній зі складових сертифікації;

  - педагогам, які не створили власне е-портфоліо і не завантажили його,

  - педагогам, які проводили репетицію (репетиції) навчального заняття (навчальних занять).

  ЩО ДАЄ СЕРТИФІКАЦІЯ. Педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію:

  - отримають надбавку в в розмірі 20% до заробітної плати протягом 3 років дії сертифіката;

  - результати сертифікації будуть зараховані як чергове (позачергове) проходження атестації з присвоєнням працівникам наступної кваліфікаційної категорії або підтвердження наявної вищої категорії.

  ЯКЩО ПЕДАГОГ НЕ ПРОЙДЕ СЕРТІФІКАЦІЮ, то це не приведе ні до яких негативних наслідків.

  Залишайтеся в курсі останніх подій з нами © urokok.com.ua  Сподобалося? Поділіться з друзями!  Категорія: Новини освіти / Метод-кабінет / Класним керівникам

  На головну  Залиште будь ласка свій коментар щоб ми знали що дана публікація цікава, та принесе свою користь для вас!
  Дякуємо!

  Шановний користувач нашого сайту.
  Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
  Будь ласка
  Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу) або увійдіть під своїм іменем за допомогою кнопок соц-мережі Fb. Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.
  25 июля 2019 20:59
  • Публікацій: 0
  • Коментарів: 0
  Дякую за важливу інформацію
  Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.