-
Урок 12. Графіки рівномірного руху
Урок 12. Графіки рівномірного руху -
Урок фізики 11. Учимося розв’язувати задачі
Урок фізики 11. Учимося розв’язувати задачі -
Урок 13. Розв’язування графічних задач на рівномірний рух тіла
Урок 13. Розв’язування графічних задач на рівномірний рух тіла
- 20-02-2023, 16:31
- 5 363
- 0
Квест - гра
"Живи рідна мово у творчому слові"
Мета:поглибити знання дітей відомостями про рідну мову; показати її красу і багатство, розкрити її необхідність у житті людини; розвивати бажання вивчати українську мову; виховувати любов і повагу до рідного слова; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей; берегти свою національну культуру. прищеплювати цікавість до художнього слова; формувати вміння відгадувати загадки та швидко знаходити відповідь, прищеплювати пізнавальний інтерес до фольклорної спадщини свого народу.
Хід квест - гри
Вхід дітей під пісню О. Винник "Перлина Україна"
Ведуча: Мова! А що таке мова? Найбільше й найдорожче добро в кожного народу – це його мова, в яку народ вкладаєі своє давнє життя, і розум, і досвід, і почуття.
Любіть рідну мову
Мова — краса спілкування,
Мова — як сонце ясне,
Мова — то предків надбання,
Мова — багатство моє.
Мова — то чиста криниця,
Де б'є, мов сльоза, джерело,
Мова — це наша світлиця,
Вона як добірне зерно.
Мова — державна перлина,
Нею завжди дорожіть:
Без мови немає країни —
Мову, як матір, любіть! (Ф. Пантов)
Сьогодні 21 лютогоми святкуємо день української мови та писемності. Багата і барвиста мова українського народу. Мова - то краса нашого життя_- наше майбутнє. Рідне слово - невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свою родину, свій народ
Ведуча:
Поки я поспішала на свято- отримала чимало повідомлень від ваших друзів у мій чарівний вайбер! Цікаво. Хто ж їх надіслав? Давайте дізнаємось.
читає повідомлення
* Дуже засмучена. Мишка розбила яєчко, прийти не зможу. ( Курочка Ряба.)
* Вигнав дід мене із хати, іншу я пішла шукати. ( Коза –Дереза )
* Будую надійний дім, у якому можна б заховатися від холоду і лютого звіра. (Наф-Наф Троє поросят”)
*Терміново викликали лікувати звірів у Африку. Не встигну повернутися. (Лікар Айболить )
* Від дідуся втік, від бабусі втік, а лисичка відпускати не хоче. (Колобок).
*Ніяк не витягнемо ріпку, тому прибути не зможемо. (Дід, баба. Внучка.)
Ведуча :Діти, я вважаю, що причини поважні. Ну нічого. Не будемо сумувати. Адже казкові герої приготували для вас завдання
Тож - Увага! Увага! Увага! Розпочинаємо конкурс знавців рідної мови! Хай щастя перемоги випаде тому, хто краще знає українську мову! Тож вирушаємо в «Подорож до країни Мовознавства».
Може ми там зустрінемо казкових героїв, що не змогли потрапити на свято? Нас чекає багато цікавих завдань, а по закінченню квесту - цікава гра "Намистини складаємо - рідну мову Вивчаємо". А намистини буде отримувати та, команда, яка першою справлятиметься з завданням.
(Ведуча демонструє ілюстровані гру, та намистини до неї). (Поділ на команди)
А ось перше завдання від Білосніжки, вона нам дарує цей мікрофон та гру-розминку.
Поділ на команди( запитання для кожної дитини)
1. Розминка - гра « Мікрофон».
1) Як звали півника в казці « Колосок»? ( Голосисте горлечко )
2) В чий будиночок забралася Коза-Дереза?
( Зайчика )
3) Кому з героїв у скрутну хвилину допомогло гусеня ? ( Івасику-Телесику )
4) Чим пригощала Лисичка Журавля? (Молочною кашею)
5) Кого зробив дід із соломи? (Бичка)
6) Хто вимагав від Кози-дерези покинути зайчикову хатку? (лисиця, вовк,ведмідь, рак)
7) Кого купив дід на базарі за три копи? ( Козу-Дерезу)
8) Який казковий герой народився з горошини? (Котигорошко)
9) Яка тварина прикинулася неживою серед дороги? (Лисичка)
10) Хто викрав Івасика-Телесика? (Змія )
11) Хто прогнав Козу-Дерезу із зайчикової хатки?
( Рак)
12) Скільки зустрів Колобок звірів у лісі?
(4:Зайчика,вовка, ведмедя, лисицю)
13) Яка домашня тварина носила взуття?(Кіт в чоботях)
14) Скільки тварин тягло ріпку ?
( 3)(собачка, киця,мишка)
15)Кого перелякав Пан Коцький?
(ведмедя, вовка, кабана, зайця)
16) Хто жив у рукавичці?
(мишка, жабка, зайчик, лисичка, вовк, кабан,ведмідь)
17) В якій казці Вовк переодягнувся в одяг бабусі?("Червона шапочка")
18)Маленька дівчинка, що жила у квітці?(Дюймовочка).
19) У якій казці карета перетворилась на гарбуз?(Попелюшка).
20) Хто бігав наввипередки з їжаком? (Заєць )
(кожній команді Ведуча дає по 1 намистини)
Ведуча
2 Завдання :
«Спробуй казку відгадати…»
1. Не тримали сина й доні
У своїх вони долонях.
Тож пішов дідусь у ліс,
Деревиночку приніс.
У колисочку поклали,
Бабця нічку колихала,
А на ранок в ній синочок
Та й відкрив розумні очка.
Як же зветься це хлоп’ятко,
Любі хлопчики й дівчатка? («Івасик-Телесик»)
2. Це маленька горошина
Принесла в родину сина.
Мав таку цей хлопець силу,
Що зміюку підкорила.
Визволив сестру, братів,
Простить зради не схотів,
То ж пішов у світ блукати,
Долі кращої шукати.
Відгадайте без підказки,
Із якої герой казки? («Котигорошко»)
3. Дівчина, хоч і кривенька,
Роботяща, моторненька,
Як гніздо її спалили,
То з качками полетіла.
Всі ви знаєте цю казку,
То ж назвіть її, будь ласка! («Кривенька качечка»)
4. У лисички розкошує
Спить у ліжку і жирує.
Цей котюра ну й доскоцький!
А назвав себе… («Пан Коцький»)
5. Ця брехуха – і рогата,
І баньката й бородата.
Обдурила свого діда,
Принесла в родину біди,
Хату в зайчика украла,
Жити в домі цьому стала.
Добрий рак її прогнав
І зайчика врятував.
Як же звати цю рогату
Вередуху бородату? («Коза-Дереза»)
6. Він любив пісні співати.
Від звірят усіх тікати.
Скік! Тут був, і вже – нема!
І шукать його – дарма!
Та лисичка його з’їла,
Ба! Таки перехитрила! («Колобок»)
7 .Хто журавлика вітав,
Ще й кашкою пригощав?
Пригадайте-но, будь ласка,
Із якої герой казки? («Лисичка та Журавель»)
8. Це який такий бичок,
Не простий – а третячок,
Дуже, дуже він був ловкий,
Упіймав ведмедя, вовка,
Зайчика, а ще – лисичку,
Хоч і сам він невеличкий.
Допоміг і бабі, й діду
Пережити їхні біди. («Солом’яний бичок»)
(команда, що дала найбільше відповідей отримує намистини)
Ведуча:
Наступне задання від колобка - це гра - презентація
3 "Буква заблукала"
(показ презентації на ноутбуці чи телевізорі, діти виконують задання з презентації)
Ведуча : У нас тут наступне завдання від Кози-Дерези. Вона нам прислала цю скриню, а в ній і завдання..
У скринці зібрані різні речі, які належать казковим героям з різних казок. Нам потрібно назвати чиї це речі :
4 Чиї атрибути до казок?
-Пір’я «Кривенька качечка»
-Корзинка (Червона шапочка )
-Мітла ( баба Яга )
-Рукавичка (з казки "Рукавичка")
- Глечик з вузькою шийкою «Лисичка та Журавель»
- Борошно «Колобок»
- Солома «Солом’яний бичок»
- Яблуко «Казка про сплячу красуню»
- Колосок «Колосок»
- Туфелька «Попелюшка»
Ведуча :
Пояснили ми чиї атрибути до казок. А тепер завдання від Попелюшки, вона хоче дізнатися, яка ж наша мова? Ось вона прислала презентацію в картинках "Мова яка?"
Нам потрібно дивлячись на картинку-розповісти яка наша мова?
5 Гра-презентація "Мова яка?"
(показ на ноутбуці чи телевізорі)
Ведуча : наступне завдання від хитрої Лисички
6 Гра «ТАК», «НІ»
1) У відомій казці коза принесла козенятам:
а)пепсі-колу;
б) молоко..
в) сік…
2) Мишенят у казці «Колосок» звали:
а) Стриб і Скок;
б) Круть і Верть;
в)Наф- Наф;
3) У відомій казці дід загубив річ, яка потім стала житлом для лісових звірів. Це була:
а) сорочка;
б) шкарпетка;
в) рукавичка.
4) У казці «Ріпка» останньою на допомогу прийшла:
а) кішка;
б) мишка;
в) внучка;
Ведуча:: Останнє завдання підготував Півник:
7 Закінчити прислів’я :
- Письменний бачить поночі більше, як неписьменний / вдень/.
- Хто пише й малює, той діток своїх / годує/.
- Писать – не язиком /чесать/.
- Слово чемне кожному /приємне./
- Мудре слово – добрий друг/ в біді/.
- Ласкаве слово – що весняний /день/.
- Хто хоче більше знати, треба менше / спати/.
- Вчиться ніколи /не пізно/.
- Учись змолоду – пригодиться на / старість/.
- Гостре словечко коле /сердечко/.
- Добрим словом мур проб’єш, а лихим – у двері /не ввійдеш/.
- Слово – не горобець, вилетить – /не впіймаєш/.
- Праця людину годує, / а лінь марнує/.
- За рідний край / життя віддай/.
- Мудрим ніхто не вродився, / а навчився/.
- Маленька праця краща / за велике безділля/.
- Умій сказати, / умій і промовчати/.
- Не кажи не знаю, / а кажи навчуся/.
Ведуча : Молодці малята, ви гарно працювали, українську мову вивчали!. Впоралися з цікавими завданнями, та кожна команда отримала багато намистин, що характеризують(описують) нашу чудову калинову мову. Давайте скдалемо намисто, та ще більше розкажемо яка ж наша мова?
8. Гра в картинках "Намистинки складаємо - рідну мову вивчаємо(Діти складають намисто під муз трек Тіни Кароль "Моє ім'я Батьківщина")
Літературно – мовний КВК
1 | Конкурс «Вітання команд. Знайомство» | «Калина» | «Українці» | |
5 балів | ||||
2 | Конкурс «Мовні заморочки» | |||
8 питань по 1 балу | ||||
3 | Конкурс капітанів | |||
10 пит по 1 балу | ||||
4 | Конкурс «Редактор» | |||
5 балів | ||||
5 | Конкурс «Літературно - мовний» | |||
10 питань по 1 балу | ||||
6 | Конкурс "Продовж думку" | |||
10 питань по 1 балу | ||||
7 | Конкурс «Презентація» | |||
1 бал за 1 відповідь | ||||
Всього набрано: | ||||
Сценарій заходу до дня українськ ої писемності та мови
"Мова - серце України"
Мета:сприятиусвідомленнюзначеннярідноїмови; виховуватипрагненняпередати
нащадкам наш скарб — українськумову.
Обладнання:святково прибрана зала, крилатівислови про мову
Перебіг заходу
Вчитель. Доброго дня вам, шановні друзі! Вітаємо вас на святі «Писемності та
рідної мови!» Віримо, що у цій світлиці зібралися щирі українці, котрим не байдужа
доля рідного слова.
Батьківщина починається з батька і матері, з оселі,
де ви вперше побачили світ, з мови, якою розмовляють ваші батьки, з подвір’я ,
по якому ви бігали, з села чи міста, з України, де ви народилися.
А Україна – це наша Батьківщина.
1-й учень
Земля моя, найкраща і єдина!
Я спів твій серденьком своїм ловлю!
Моя найкраща в світі Україна,
Я щиро й віддано тебе люблю!
2-й учень
Мій край чудовий — Україна!
Тут народились ти і я.
Тут над ставком верба й калина,
Чарівна пісня солов’я.
3-й учень
Все найдорожче в цілім світі,
Бо тут почався наш політ.
Цвітуть волошки сині в житі,
Звідсіль ведуть дороги в світ.
4-й учень
А найдорожча рідна мова —
Джерельцем радісно дзвенить.
І мила пісня колискова,
Чумацький Шлях кудись зорить.
5-й учень
Усе найкраще і єдине,
І радощі усі, й жалі…
Мій рідний краю, Україно
найкраще місце на землі!
Пісня «Музика рідного дому» (відеокліп)
Ведучий.
"Вивчайте, любіть свою мову, як світлу
Вітчизну любіть!" - під таким закликом, взятим з вірша видатного
українського поета В.Сосюри, проходитиме наше свято.
Бо чого ж ми варті в світі без рідної мови?! Вона є скарбницею народних
духовних надбань, оберегів наших звичаїв і традицій.
Ведучий. Ми — українці. Живемо у вільній незалежній державі — Україні.
Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і
щира, як і душа нашого народу.
Ведучий. Улистопаді 1997 р. Був виданий указ Президента України “Про День
Української писемності та мови”. У ньому сказано, що за ініціативою громадських
організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації
українського суспільства встановлено День української писемності та мови. Свято
відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного
Нестора-Літописця
Ведуча. Дослідники вважають,що саме з Нестора Літописця
(1056-1114рр.) –першого українського історика, видатного письменника та мислителя,
ченця Києво-Печерської лаври, починається писемна українська мова.
Ведучий. Розпочинаємо «Літературно-мовний КВК» між учнями нашої школи.
В грі будуть змагатися дві команди:
«Калина» та «Українці».
Журі працюватиме в такому складі:
Ведучий. Команди готові? На старт!
І. конкурс - Вітання команд «Знайомство»
Надаємо слово команді«Калина».
Капітан команди –
Капітан: - Команда, наш девіз:
(Всі гравці команди говорять девіз)
- Команда «Калина»
Девіз:Без верби і калини - нема України.
Ми українці — велика родина,
Мова і пісня у нас солов’їна!
Квітне в садочку червона калина,
Рідна земля для нас всіх — Україна.
Ведучий.
Надаємо слово команді «Українці».
Капітан команди –
2.Команда«Українці»
Капітан: - Команда, наш девіз:
Девіз:Пишаємось й радіємо, що рідною мовою володіємо.
Ми-діти українці
Вкраїнського ми роду.
Бо українці - то є назва
Славного народу
Ведучий.
2. Конкурс « Мовні заморочки ».
Командам необхідно розшифрувати той фразеологізм, який показаний
картинкою та пояснити його значення. У разі,якщо жодна команда не дає
правильної відповіді, питання знімається.
Час на обдумування одного питання – 1 хв.
Команда, яка першою приготує правильну відповідь, піднімає
сигнальну картку та дає відповідь.
Якщо відповідь помилкова, право відповіді переходить іншій команді.
№1№2
Волосся дибки стає
Зарубати на носі (стало, стане дуже страшно)
(добре запам’ятати)
№3 №4
Тягти кота за хвостаЗа сімома замками
(постійно відкладати виконання
(позначення чогось далекого, неприступного, необхідної роботи на потім)
неможливого для користування)
№5 №6
Ноги звісити Засукати рукава
((ретельно, хвацько взятися за роботу)
№7 №8
Біла ворона
Водою не розіллєш
(людина, яка різко відрізняється від інших (кріпка дружба)
своєю поведінкою чи своїм зовнішнім виглядом)
3. Конкурс капітанів
Ведучий. А тепер, капітани, ви маєте чудову нагоду отримати
для своїх команд додаткові бали. Для вас конкурс.
Швидко назвати антоніми. За кожну правильну відповідь 1 бал.
Команда «Калина»Команда «Українці»
1. Сміятися-плакати1.Шкідливий-корисний
2. Згадати – забути2. Хворіти – видужати
3. Ніжний – грубий3.Прощатися – вітатися
4. Пасивний – активний 4. Щедрість – скупість
5. Працьовитий – лінивий5.Енергійний – млявий
6. Туди – сюди6.Там – тут
7. Сучасне – минуле7.Свобода – рабство, неволя
8. Захід – схід8.Дружба – ворожнеча
9. Цікаво – нудно 9. Ганьба – слава
10. вниз – вгору10. Рано – пізно
Ведучий. Уміння володіти словом потрібне кожній людині.
Той, хто серцем відчуває красу слова, уміє словом передати найтонші
відтінки людських думок і переживань, підніметься на високу сходинку
справжньої людської культури. І навпаки, низька культура мови збіднює
духовний світ людини.
Ведучий. Максим Рильський говорив:
Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур?ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде. Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям
Ведучий. Наступний
4. Конкурс «Редактор»
Ведучий. В цьому конкурсі вам треба відредагувати речення та словосполучення
Команда «Калина»Команда «Українці»
1.Сидіти на полу (підлозі). 1. Самий кращий малюнок (найкращий).
2. Хрустальний світильник (кришталевий). 2. Я не получаю газет (не отримую).
3. Земельний участок (ділянка). 3. Грошовий перевод (переказ).
4. Тут нема печаті (печатки). 4. Дошка об'яв (оголошень).
5. Приймати участь (брати). 5. Підписка на газети (передплата).
Ведучий. Досліджуючи минуле, ми творимо майбутнє.
Все надбане людством за тисячоліття ми можемо осягнути
завдяки книзі –великому винаходу цивілізації.
Ведучий. Збирали і примножили перлинки українського слова для нас
відомі поети та письменники минулого. Оголошуємо
5 Літературно-мовний конкурс
( командам задається по 10 запитань-кожне питання-1 бал)
Команда «Калина»Команда «Українці»
1. Наука, яка вивчає звуки мови? 1. Сьомий відмінок нашої мови.
2. Співзвучне закінчення рядків у вірші. 2. Слова з протилежним значенням.
3. Особиста назва людини, що дається їй 3. Кімната в школі, де здійснюється
після народження?навчальний процес?
4. Невеликий алегоричний твір повчального 4. Головні члени речення.
змісту?
5. Наука, яка вивчає частини мови? 5. Слова, які мають різне звучання,
але однакове значення?
6. Хто автор цих рядків: «Прийшла, привітала. 6. Автор байки «Лисиця-жалібниця»
Утирала мої сльози та й поцілувала».
7. Пісня, що виконується під час обрядів? 7. Поетичне перебільшення у творі?
8. Частина мови, яка має ступені порівняння, 8. Частина мови, що має чотири
відповідає на питання- який?відміни?
9. Твір П.Мирного «Морозенко» -це роман. 9. Знак, яким виділяється пряма
Так чи ні? мова?
10. Розмова двох осіб у творі.10. Що стоїть між коренем закінченням?
Відповіді:
- Фонетика. 1. Кличний.
- Рима.2. Антоніми.
- Ім’я. 3. Клас.
- Байка.4. Підмет і присудок.
- Морфологія.5. Синоніми.
- Т.Шевченко «Мені тринадцятий минало».6. Л.Глібов.
- Обрядова.7. Гіпербола.
- Прикметник .8. Іменник.
- Ні.9. Лапки.
- Діалог. 10. Суфікс.
Вдучий. Ви, мабуть, чули такий вислів: «Народ скаже, як зав’яже».
Наш народ багатий на мудрі думки. Наступний конкурс «Продовж думку».
За кожну правильну відповідь 1 бал.
6 Конкурс «Продовж думку»
Для команди «Калина»
1.Не родись красивим, (а родись щасливим).
2.Не кажи «гоп», (доки не перескочиш).
3.Краще погано їхати, (ніж гарно йти).
4.З ким поведешся, (того й наберешся).
5.Не одяг красить людину, (а добрі діла).
6.Книжка вчить, (як на світі жить).
7.Вік живи (і вік учись).
8.Наука в ліс не веде, (а з лісу виводить).
9.Дурний не пормітить, (а умний не скаже).
10.Не кажи не вмію, (а кажи навчусь).
Для команди «Українці»
1.Більше діла, (менше слів).
2.Не той друг, хто медом маже, (а той, що правду каже).
3.Без охоти (нема роботи).
4.Вчення світ, (а невчення тьма).
5.Слово не горобець, (вилетить не спіймаєш).
6.Під лежачий камінь (вода не тече).
7.Здобудеш освіту – (побачиш більше світу).
8.Одна голова добре, (а дві краще).
9.Хочеш їсти калачі, (не сиди на печі).
10.Бережи плаття знову, (а честь змолоду).
7. Конкурс Завдання із презентації
(вмикається презентація,
Капітани дають відповідь хто перший вірно скаже правильну відповідь,
одна відповідь - 1 бал)
Ведучий. Молодці гарно справилися із завданням. А зараз просимо журі оголосити результати.
Ведучий. Шановні команди, випоказали себе справжніми знавцями рідної мови.
Тарас Шевченко говорив: «І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик…»
Ведучий. Індивідуальним домашнім завданням для команд було підготувати рекламу
про українську мову.
Запрошуємо команду «Калина»
Слово команді-суперниці «Українці»
Ведучий. Ось і наближається до кінця наш конкурс. Завершуються змагання юних
словесників, підводимо підсумок, підраховуємо результати та визначаємо переможців.
( Підведення підсумків гри, визначення та нагородження переможців)
Ведучий. Поки журі працює, ми всі разом спробуємо дібрати слова у вірші про чарівну мову
Щоб розумним і мудрим стати, треба мову рідну … ( ЗНАТИ ).
А щоб вміти говорити, треба рідну мову … ( ВЧИТИ ).
Знає кожен з нас чудово – не прожити нам без … ( МОВИ ).
Рідна ж мова пелюсткова, мудра, світла … ( СВІТАНКОВА ).
Ведучий. А зараз слово журі.
Вчитель. У нашій світлиці сьогодні було тепло і світло і затишно.
Захід до Дня української писемності та мови
Квест - гра «Стежинами рідної мови» для учнів 1-4 класів
Мета: Навчати дітей розуміти і збагачувати рідну мову. Розширювати знання про красу і багатство української мови. Пробудитипочуття національної гідності.Розвивати логічне ітворче мислення.
Виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуттяповаги до всьогосвого, українського,бажання розмовляти рідноюмовою.
Обладнання. Вишиванірушники, калина, портрет Т.Г. Шевченка, розтяжка «День української мови та писемності !», , ілюстрації, виставка словників, картки з завданнями, пісня Т. Кароль «Моє ім'я Батьківщина», пісня Катя Бужинська "Україна - це ми", Олег Винник "Перлина Україна"
Звучить пісня Каті Бужинської "Україна - це ми"
І. Вступна частина
Ведучий
- Мова – це великий дар природи, який людина розвиває і вдосконалює
протягом тисячоліть. А мова, в свою чергу, розвиває і вдосконалює людину. Українськамова за своєю милозвучністюпосідає одне зперших місць міжєвропейськими.
Її красута співучість визнаєвесь світ. Немаєнароду, байдужого дорідної мови,
досвоєї землі, тієї,на якій тинародився і живеш.
3. Виступ дітей
1 учень Мовакожного народу
Неповторна і- своя.
В нійгримлять громи внегоду,
В житі – трелісолов’я.
На своїйприродній мові
І потокигомонять.
Зелен-клени удіброві
По-кленовому шумлять.
2 учень Солов’їну, барвінкову,
Колосисту - навіки –
Українську ріднумову
В дар дали мені батьки.
Берегти її, плекати
Будем всюдий повсякчас,
Бо ж єдина – так, як мати –
Мова в кожного із нас.
ІІ. Основна частина
- Ознайомлення з правилами гри
- Любі друзі, ми починаємо квест - гру "Стежинами рідної мови" .
- Для вас запропоновано цікаві завдання.
- Серед завдань зустрічаються і приємні сюрпризи.
Сподіваюся, що всім буде цікаво.
- Представлення членів журі
1 завдання «Звуки і букви»
10 балів – Скільки букв в українському алфавіті?
20 балів – Скільки голосних звуків в українській мові?
30 балів – Які букви в українській мові завжди позначають 2 звуки?
40 балів – Скільки звуків в слові дзвонять?
50 балів – Які букви позначають м'якість приголосних звуків?
60 балів – Як називається водойма, де купається Марічка?
2 «Казки» (яка команда першою назве відповідь - героя відповідно до загадки) 10 балів за 1 відповідь
«Спробуй казку відгадати…»
1. Не тримали сина й доні
У своїх вони долонях.
Тож пішов дідусь у ліс,
Деревиночку приніс.
У колисочку поклали,
Бабця нічку колихала,
А на ранок в ній синочок
Та й відкрив розумні очка.
Як же зветься це хлоп’ятко,
Любі хлопчики й дівчатка? («Івасик-Телесик»)
2. Це маленька горошина
Принесла в родину сина.
Мав таку цей хлопець силу,
Що зміюку підкорила.
Визволив сестру, братів,
Простить зради не схотів,
То ж пішов у світ блукати,
Долі кращої шукати.
Відгадайте без підказки,
Із якої герой казки? («Котигорошко»)
3. Дівчина, хоч і кривенька,
Роботяща, моторненька,
Як гніздо її спалили,
То з качками полетіла.
Всі ви знаєте цю казку,
То ж назвіть її, будь ласка! («Кривенька качечка»)
4. У лисички розкошує
Спить у ліжку і жирує.
Цей котюра ну й доскоцький!
А назвав себе… («Пан Коцький»)
5. Ця брехуха – і рогата,
І баньката й бородата.
Обдурила свого діда,
Принесла в родину біди,
Хату в зайчика украла,
Жити в домі цьому стала.
Добрий рак її прогнав
І зайчика врятував.
Як же звати цю рогату
Вередуху бородату? («Коза-Дереза»)
6. Він любив пісні співати.
Від звірят усіх тікати.
Скік! Тут був, і вже – нема!
І шукать його – дарма!
Та лисичка його з’їла,
Ба! Таки перехитрила! («Колобок»)
7 .Хто журавлика вітав,
Ще й кашкою пригощав?
Пригадайте-но, будь ласка,
Із якої герой казки? («Лисичка та Журавель»)
8. Це який такий бичок,
Не простий – а третячок,
Дуже, дуже він був ловкий,
Упіймав ведмедя, вовка,
Зайчика, а ще – лисичку,
Хоч і сам він невеличкий.
Допоміг і бабі, й діду
Пережити їхні біди. («Солом’яний бичок»)
8. Двоє сірих мишенят
Працювати не хотять.
Все пустують, все танцюють,
Півника прохань не чують.
До роботи - геть не годні,
То ж лишилися голодні.
Як же звати мишенят?
Хто ж бо знає із малят? (Круть і Верть)
- Мовна гра Презентація"Так чи ні"
- Мавна гра (в ілюстраціях)
"Намистини ми складаємо - рідну мову вивчаємо"
Учні будують речення описи-згідно картинок
- «Фразеологізми»
Вибери правильну відповідь.
- Водити за носа – це:
а) ходити по колу; б) обманювати; в) насміхатися
2. Поясніть значення фразеологізму: п’ятачками накивати.
- Складіть речення з фразеологізмом відкладати у довгий ящик, щоб розкрити його значення
- Доповни фразеологізми словами. Поясніть значення одного на вибір.
Тримати язик за … . За три дев'ять …. .
- Поясніть значення фразеологізмів: зарубати на носі, точити теревені, ведмежа послуга, глечик розбити.
7 Питання та завдання (1 відповідь 10 балів)
1.«Мовний калейдоскоп»
- Державнамова України (українська).
?Мати батька або матері (бабуся)
- Обрядова пісня, в якій оспівується пробудження природи, кохання, надії на врожай (веснянка)
- Прикраси з перлів, коралів, які носять жінки на шиї (намисто)
- Старовинна обрядова новорічна пісня, що виконується 31 грудня та 1 січня за старим стилем (щедрівка)
- Квіти, листя, гілки, сплетені в коло, яким зазвичай прикрашають голову дівчата (вінок)
- Спосіб числення днів у році, а також таблиця з переліком усіх днів року (календар)
- Прилад для визначення сторін світу(компас)
- Машина для їзди, яку рухають ногами (велосипед)
- Страва з варених крупів (каша)
- Наука про минуле (історія)
- Знак у кінці питальногоречення (?).
- Слова зпротилежним значенням (антоніми).
- Перша буква у власнійназві (велика).
- Розписне яйце (писанка).
- Символ українців, що оберігає (оберіг).
- Список літер встановленогопорядку ( алфавіт).
5 Конкурс на кращого читача (скоромовки) (від 10 до 50 балів)
Горох у городі виріс небувалий
Горобці город пограбували.
Миші в шафі шаруділи
Шість шарфів шерстяних з`їли.
Їхала Хима до Максима
Візком-тарадайкою;
Тарадайка торохкоче,
Сива кобила везти не хоче.
8 Конкурс «Закінчиприслів'я»
Що маєш казати -…(наперед обміркуй).
Говори мало, слухайбагато, а… (думайще більше).
Не хочеш почутипоганих слів, … (некажи їх сам).
Умій вчасно сказатиі вчасно… (змовчати).
Краще мовчати, аніж…(брехати).
Дав слово - …(дотримай його).
Шабля ранитьголову, а слово -… (душу).
Від теплого словаі… (крига скресне).
Більше діла - …(менше слів).
9 . Вікторина в картинках "Мовне асорті" (1 відповідь 10 балів)
Підведення підсумків
Ведучий - Поки журі підводить підсумки гри і визначає переможців і самих активних глядачів, заспіваємо пісню.
Звучить пісня Тіна Кароль "Моє ім'я Батьківщина"
- Пісня
- Нагородження переможців і самих активних глядачів
- Заключне слово
Усе минає, а слово залишається. Зникають у безвість царі, володарі, раби… на порох розсипаються величні будівлі, вмирають дерева, пересихають ріки… гори перетворюються на купи каміння… все стає тліном і прахом, а написане слово залишається. Залишається і несе крізь час голос людської душі. То ж хай живе, переживає століття й покоління найбільше диво – рідна мова!
1 учень. Мова наша, мова –
Мова кольорова,
В ній гроза травнева
Й тиша вечорова.
2 учень. Мова наша, мова –
Літ минулих повість,
Вічно юна мудрість,
Сива наша совість.
3 учень. Ми без тебе, мово,
Без зерна полова,
Соняшник без сонця,
Без птахів діброва.
4 учень. Як вогонь у серці,
Ви несітьв майбутнє
Невгасиму мову,
Слово незабутнє!
- Бережімо, шануймо, любімо, вивчаймо рідну мову – цей невмирущий голос України!
Звучить пісня Олега Винник "Перлина Україна"
Залишайтесь з нами, на нашому педагогічному проекті
Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
Будь ласка!
Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу). Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.