• Популярні новинки

    Ваш кабінет


    Наша сторінка

    Зараз онлайн



    » » Розробки адаптаційних занять з майбутніми першокласниками



    Розробки адаптаційних занять з майбутніми першокласниками
    • 2-06-2020, 18:22
    • 12 523
    • 1
    Розробки адаптаційних занять 
    з майбутніми першокласниками

    Розробки адаптаційних занять з майбутніми першокласниками "Школа майбутнього першокласника" допомогає учням ознайомитися зі шкільними правилами і новим статусом школяра, що позитивно впливає на рівень шкільної мотивації. Також ці заняття спрямовані на розвиток таких психічних процесів як пам'ять, увага, мислення, довільність дій.

    Цікаві всі завдання в картинках документ готовий для друку в редакторі Ворд.

    ЗАНЯТТЯ 1
    Тема. Знайомство. Мій майбутній першокласник
    Мета: познайомитися з дітьми, вчити спілкуватися з дорослими, однолітками; познайомити дітей між собою, з школою та її завданням; створювати мотивацію пізнання самих себе;розвивати зв’язне мовлення, мислення, увагу, уміння працювати в колективі;виховувати інтерес до школи, до занять.
    Хiд заняття
    1.     Привітання.
    Ось дзвінок сигнал подав –
    До знайомства час настав!
    Добрий день, моя малеча!
    Хочу вам, сказать, до речі,
    Що дуже я чекала Вас.
    Тож радо всіх приймаю в клас.
    І як ведеться хочу вас всіх привітати,
    За звичаєм в четвер вас буду зустрічати.
    Вітання у колі.
    Доброго дня!
    Треба разом привітатись,
    Із-за парт усім нам треба встати
    За долоньки сусіда узяти                                                            
    Та до кола усім об’єднатись.
    Добрий день!
    Дружно голосно сказати.
    Добрий день!
    Вліво, вправо поверніться,
    Своїм друзям посміхніться.
    Добрий день!
    Дружно всі не відставайте:
    Добрий день!
    2.     Знайомство зі школою.
    Казочка.
    А зараз хочу казочку, вам, друзі, розказати…
    Може зможете її часом і впізнати.
    У мене є хороша звичка –
    Носити взимку рукавички.
    Одну – дорогою згубила,
    Шукала довго я, ходила…
    А тут дивлюся з рукавички
    Посміхнулись мені личка.
    Що за диво? Чудеса!
    Великий дім – яка краса!
    (вчитель відкриваю дошку, на якій в центрі розташована велика рукавичка)
    Багато світлих там кімнат,
    А в них гарнесеньких малят.
    В одній із них я вирішила поселиться,
    І житлом, і знанням з друзями поділиться.
    Всім хто до мене завіта, я буду рада дуже.
    Заходь до мене друже!
    Хто-хто у кімнаті цій живе?
    Я Ірина Олександрівна – вчителька ваша.
    А ти хто?
    -         А ось великий хлопчик _______
    Дуже добре. Вже нас стало двоє.
    -         Тук-тук. А хто тут є?
    Хтось до нас іще іде?
    Це ____________, _______________, ______________ -
    Подружок надійна трійка.
    -         Ми чекали вас дівчатка.
    Все повніша наша хатка.
    -         Тук-тук! А ти хто?
    -         А ось ___________, буде вчитися без двійок.
    -         Дуже добре, тож заходь
    І товариша заводь.
    -         Як ти звешся друже мій?
    -         Він – допитливий ______________.
    -         Це _____________ ,__________, ___________.
    Як багато, …
    Але зовсім не боюся, що порветься рукавичка,
    Бо моя хороша звичка:
    Зробити затишно й цікаво в домі цім,
    Любим мешканцям моїм.
    Будемо ми всі дружить,
    В мирі й злагоді всі жить,
    Наполегливо трудитись
    І старанно вчитись;
    Бо тепер усі ви і я – дружня сім’я.
    Один одному всміхнемось і потиснемо руки.
    Любі друзі! Вирушаєм пізнавать науки!
    3. Інтерв’ю.
    Вчитель.
    Сідайте на свої місця.
    Телебачення зустрічати пора.
    Вас приїхали знімати,
    Щоб по телевізору показати.
    Мікрофон до вас прийде,
    Інтерв’ю у вас візьме (вчитель одягає окуляри і бере мікрофон)
    Уважно слухай запитання
    І давай свої міркування.
    І так. Увага. Ми ведемо свій репортаж, з Маринської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Зараз ми поспілкуємося з майбутніми першокласниками, які сьогодні вперше завітали до Маринської школи. Я – Ірина Олександрівна.
    • Назви свої прізвище, ім'я, по батькові.
    • Назви прізвище, ім'я, по батькові тата, мами.
    • Ти дівчинка чи хлопчик? Ким ти будеш, коли виростеш - тіткою чи дядьком?
    • У тебе є брат, сестра? Хто старший?
    • Скільки тобі років? А скільки буде через рік? Через два роки?
    • Зараз ранок чи вечір (день чи ранок)?
    • Коли ти снідаєш - увечері чи вранці? Коли ти обідаєш - вранці чи вдень?
    • Що буває раніше - обід чи вечеря?
    • Де ти живеш? Назви свою домашню адресу.
    • Ким працює твій тато, твоя мама?
    • Ти любиш малювати? Якого кольору ця стрічка ( плаття, олівець)
    • Яка зараз пора року - зима, весна, літо чи осінь? Чому ти так вважаєш?
    • Коли можна кататися на санках - взимку чи влітку?
    • Чому сніг буває взимку, а не влітку?
    • Що робить листоноша, лікарка, вчитель?
    • Навіщо в школі потрібна парта, дзвінок?
    • Ти хочеш піти в школу?
    • Покажи своє праве око, ліве вухо. Для чого потрібні очі, вуха?
    • Яких тварин ти знаєш?
    • Яких птахів ти знаєш? 
    • Хто більший - корова чи коза? Птах чи бджола? У кого більше лап: у півня або у собаки?
    • Що треба зробити якщо зламав чужу річ?
    4.Фізхвилинка
    Учитель:
    Телебачення пішло
    готувати передачу,
    а у нас така задача
    стати колом всім хуткіш
    і пограти веселіш.
       (Дістає вчитель  зайчика)
    Ой, зайчисько дуже радий
    Хоче з вами пострибати.
    А для цього підніміться,
    Посміхниться, підтягніться.
    1,2,3,4,5 –
    Будем в лісі крокувать
    Там пташок ми зустрічаєм,
    Разом з ними політаєм.
    Із зайчиком пострибаєм.
    А від вовка повтікаєм.
    Наші ручки - 1,2,3, наші ніжки – 1,2,3.
    На носок, на каблучок (2р.)
    Руку вліво, руку вправо
    Ми танцюєм гапачок.
    Раз присіли, два присіли,
    І за парти тихо сіли.
    5.    Прихід букви Я
    Вчитель:
    Ми кричали, верещали
    Букви всі повибігали.
    А до нас прийшла одна
    І красива, і струнка (показую Я)
    Голосиста та прудка.
    Вона всім допомагає,
    У склади вона стрибає.
    Працьовита, як бджола,
    Я і буква, і слово.
    Хоче все про вас дізнатись
    І трошечки погратись.
    Буква «Я» буде питати,
    Ну а ви відповідати.
    Якщо ви такі як «Я»
    Дайте відповідь -: «І я.»
    Гра «Я …, а ти?»
    Я працьовита, а ти? (…і я)
    Я щаслива, а ти?
    Я сумна, а ти?
    Я сильна, а ти?
    Я ледача, а ти?
    Я охайна, а ти?
    Я вперта, а ти?
    Я жадібна, а ти?
    Я сором’язлива, а ти?
    Я смілива, а ти?
    Я чесна, а ти?
    Я радісна, а ти?
    Я вірю у Діда Мороза,  а ти?
    Я доброзичлива,  а ти?
    Я спокійна,  а ти?
    Я вертлява, а ти?
    6. Хвилинка медитації.
    Вчитель: Бачите сонечко до нас зазирнуло в клас. Ковзнуло по стіні, по ваших личках і личках. Ущипнуло за щічку, полоскотало вашого чуба і почало розсіювати свої промінці. Простягніть до нього свої долоньки. Воно освітило вас, принесло багато тепла, і ви теж стали як сонечко. Ви володарі теплого добра. Ви – радісні і щасливі. Ви – маленькі сонечка. (вчитель включає музику)
    7.Підготовка до школи
    Вчитель:
    Молодці! А тепер
    Увага! Увага! Увага!
    Зараз розмова серйозна!
        Гра «Біг асоціацій»
    Вчитель: Які слова приходять на думку, коли я говорю слово шкода ,
    урок, вчитель? (відповіді учнів)
    Вчитель:
    Так! Ви малята «молодці»!
    А тепер на вас чекає
    Гарний ось такий (показую) Портфель
    Всі свої думки про школу
    Будемо складати в нього.
    Всі по черзі підійдуть,
    Свій листочок відірвуть.
    Якщо будем в школі ми таке робить,
    То в порт фоліо наше кладіть.
        «Портфоліо»
    На дошці висять листочки, діти зривають їх і дають вчителю.
    1.     Співати       2.Читати             3.     Крутитися
    4.     Мислити         5.Дружити        6.     Вередувати
    7.     Сердитися         8.Гратися        9.     Радіти
    10. Допомагати      11.  Рахувати       12.  Ображати
    13. Фантазувати      14. Спілкуватися    15. Поважати
    Вчитель читає, що написано на зворотній сторінці. Дитина, вибравши, що необхідно робити в школі, складає листочок до портфеля. А ті листочки, що не потрібні нам, хай летять у теплі краї. 
    Вчитель:
    А портфель наш дуже радий,
    Що розумні ви малята.
    Вибрали ті поняття, що
    Потрібні для навчання.
    Скажемо йому: «До побачення!»
    До зустрічі 1 вересня.
    8.Підсумок заняття 
    Вчитель:
    Закінчується заняття!
    Вже додому вам пора!
    Попрацювали ви завзято.
    Дуже гарні ви малята!
    А скажіть тепер мені,
    Вам сподобалось чи ні? (так, ні)
    Вчитель:
    Заєць смішний залишив на згадку нам
    Конвертики із завданням.
    Візьміть із кошика конверт,
    Відкрийте, що там? (діти відповідають)
    Так, обличчя.
    Там радість J (показую), спокій ( :-| ), страх і сум L.
    Щоб мені відповісти.
    Вам сподобалось чи ні?
    Треба те знайти обличчя,
    Яке до вас підходить ближче.
    Вибирайте настрій свій
    І показуйте всі мерщій.
    Вчитель:
    Слухайте мене малята!
    Вдома мамам розказати,
    Чим ви з вчителем займались.
    Що нового ви дізнались,
    Як ви грались, посміхались,
    Будьте всі ви молодцями!
    Працюйте завжди залюбки,
    Діліться радощами з другом.
    Ходіть до школи, малюки,
    І хай вона вам домом буде,
    Всім добра вам побажаю,
    Усмішкою проводжаю,
    «До побачення» - кажу,
    До дверей вас проводжу.
    ЗАНЯТТЯ 2
    Тема. Знайомство. Школа
    Мета: познайомитися з учнями; повторити правила спiлкування з дорослими, однолiтками; ознайомити учнiв iз зошитом в клітинку, вимогами до оформлення зошита; повторити назви геометричних фiгур; поняття «ліворуч», «праворуч».
    Перебіг заняття
    1. Привітання
        - Добрий день, діти!
    Продзвенів і стих дзвінок. Починається урок. 
    Всі за парти тихо всілись 
    І на мене подивились.
    Мотивація 
    До уроку всі готові? 
    Вирушаємо в дорогу. 
    Візьмемо ми цей девіз: 
              «Будь уважним, не лінись!»
    2. Ознайомлення зi словами: учитель, учень, учениця, учнi, школяр, школярка, школярi.
    Загадки
    ?         В сумцi — зошити, буквар.
               То до шкоди йде... (школяр).
    ?         Дає здоров’я спорт,
               Вагу — солодкий торт,
               Мед — працьовитi бджоли,
               Знання глибокi — ... (школа).
    3. Вивчення вiрша
    Спитає вчитель — треба встать,
    Дозволить сiсти,— тихо сядь,
    Сказати хочеш,— не шуми,
    А тiльки руку піднiми.
    4. Слова ввiчливостi, привiтання: «Доброго ранку», «Добрий день», «Добрий вечір», «Привiт» (для друзiв),«До побачення», «На все добре».
    5. Обговорення ситуацiї
    ЗАПАМ’ЯТАЛА
    Научила доню мати
    «До побачення» казати 
    І дiвча отi слова
    Нi на мить не забува.
    Ступить з двору на порiг:
    — До побачення!— до всiх...
    — Чи правильно вживала дiвчинка слова «До побачення?» Коли потрiбно їх казати?
    6. Фiзкультхвилинка
    Раз, два — дружно встали, 
    Велетнями ми всi стали.
    Руки в сторони, як крила,
    І на пояс — три-чотири.
    Вправо, влiво повернулись,
    Нахилились i прогнулись.
    Раз — присiли, два — присiли,
    І за парти тихо сiли.
    7. Розвиток мовлення. Робота зi звуками
    — Послухайте вiрш про сома (малюнок) i скажiть, який звук повторюється найчастiше?
    Сом наївся досхочу:
    Ситно сому-вусачу. 
    Спочиває сивий сом:
    — Ой, солодкий сниться сон!
    — Де живе сом? Придумайте слова, якi починаються на букву С.
    8. Математика
    — Давайте порахуємо, скiльки дітей прийшло сьогоднi на заняття.
    — Скiльки дiвчат? Скiльки хлопцiв?
    (Повторення геометричних фігур. Ознайомлення iз зошитом. Робота в зошитi.)
    ТРИКУТНИК
    КВАДРАТ                                      
    КРУГ                                                                                   
    9.Вправи із розвитку просторового сприймання
    • замалювати зеленим кольором прапорці,
    розвернуті вправо.
    • замалювати червоним кольором прапорці,
    розвернуті вліво.
    • Обвести кружечком два однакові прапорці.
    10.Гра «Допоможи тваринці дістатися додому»
    11.Письмо прямих ліній в клітинках




































































































































































































































































































































































































































    12. Пiдсумок заняття. Повторення вивченого
    Голосно дзвенить дзвінок, 
        Закінчився наш урок.
    ЗАНЯТТЯ 3
    Тема. Школа. Навчальнi речi
    Мета: ознайомити учнiв iз новими словами; розвивати умiння давати вiдповiдi на запитання українською мовою; продовжувати ознайомлення iз зошитом у клiтинку; виховувати дбайливе ставлення до своїх i чужих речей.
    Перебіг заняття
    1. Привітання
    Ось  докласу  всіх  скликає
         Голосистийцей  дзвінок.
         Іми  радо  поспішаєм
         Нев  садок, а  наурок.
    2.Повторення матерiалу
    — Якi слова вивчили на попередньому заняттi? (Учитель, ученъ, учениця,учнi, школяр, школярка,школярi)
    3. Вивчення нового матерiалу
    — Сьогоднi ми вирушаємо в подорож до Країни шкiльних речей. Ми дiзнаємося, як називаютъся предмети, якими ви будете користуватися в школi. Для цього менi потрiбна ваша допомога.
    Перший предмет — портфель (показати). Хто знає, для чого вiн потрiбен?
    Портфель — мiй друг i помiчник,
    Я до портфеля дуже звик,
    Бо вiн для мене залюбки
    І ручку носить, і книжки.
    — Що ж знаходиться у нашому портфелi? Це — пенал.
    Розповiм я, щоб ви знали,
    Для чого у нас пенали.
    Щоби ручки не губились,
    Щоб в портфелi не сварились,
    Щоб знайти було їх зручно,
    Пенал зробив майстер влучно.
    — А тепер вiдгадайте, дiти, що знаходиться в пеналi.
    • Виводить букви i слова ота цiкава штучка,
      В руцi виблискує здаля нова, гарненька... (ручка). 
    • Всяк школяр його шанує,
      Бо вiн пище, ще й малює.
      Хто ж цей добрий молодець?
      Це звичайний... (олiвець).
    4. Розвиток мовлення. Робота зi звуками
    — Дiти, на який звук починається слово олiвець? Правильно, на звук [о]. 
    Гра «Спiймайте звук»
    Мо, по, ри, ко, во, оз, со, ле, да.
    — Дiти, ще в школi ви кожного дня будете користуватися зошитом. Чи є у словi зошит звук [о]?
    — Я буду показувати вам, як писати, на дошцi. Чи є у словi дошка звук [о]?
    А писати я буду крейдою. У словi крейда є звук [о]?
    5. Фiзкультхвилинка
    Руки в боки, нахились: вперед, назад.
    І направо, i налiво, щоб нiчого не болiло. 
    Раз, два, три,чотири — набираємося сили.
    Туди-сюди повернись,
    До товарища всмiхнись.
    6. Вправи на розвиток фонематичного слуху
    Нора, нора, нора, гора, нора. 
    Коза, коза, лоза, коза, коза.
    7. Математика
    — Дiти, про якi геометричнi фiгури ми згадували на попередньому заняттi? (Трикутник, квадрат, круг) Хто намалював вдома цi фiгури? Скiльки ви їх намалювали?
    8. Робота в зошитi
    Ми накреслимо квадрат, 
    Поруч з ним — трикутник.                                                                      
    Із вiдрiзкiв складемо
    Довгий прямокутник.
    Продовжити ряд фiгур. Яка фiгура буде наступною?
    Можна використати графiчнi завдання.
     
     
     
     

    2
    3
    4
    5
    1
























































































































































































































































































































































































































































































































    9.Пiдсумок заняття
    — Які новi слова сьогоднi вивчили? Якi фiгури накреслили в зошитi?
    Голосно дзвенить дзвінок, 
        Закінчився наш урок.
    ЗАНЯТТЯ 4
    Тема. Кольори
    Мета: ознайомити дiтей iз назвами кольорiв; збагачувати лексичний запас; вчити будувати речення; уточнити i поглибити уявлення дiтей про процес i результат лiчби; розкрити правила лiчби.
    Хід заняття
    1. Привітання 
    Пролунав  дзвінок,
    Починаємо  урок.
    Працюватимо  старанно,
    Щоб  почутиу  кінці,
    Що  унашому  у  класі  
    Діти  просто
    Мо-лод-ці!
    2.Повторення матерiалу
    — Про що ми розмовляли і що вивчили на попередньому заняттi?
    3. Вивчення нового матерiалу
    Дiти, вiдгадайте загадку — i дiзнаєтесь, хто завiтав до нас на заняття.
    Влiтку медом ласував, 
    досхочу малини мав. 
    А як впав глибокий снiг, 
    Вiн поспати трохи літ.     (Ведмiдь)
    — Подивіться, який ведмедик прийшов до нас на заняття! (М’яка iграшка)
    Вiн у нас казковий, рiзнокольоровий! Вiн допоможе нам вивчити назви кольорiв. (Дiти розглядають iграшку i називають кольори за допомогою вчителя.)
    — Дiти, до нас на урок прибiгло ще одне звiрятко. Хто це? 
    З нiрки вибiжу мерщiй,
    Щоб знайти собi харчi,
    Потiм знов сиджу в норi,
    Бо страхаюсь пазурiв.
    Найстрашнiший на весь свiт
    Є у мене ворог — кiт.     (Миша)
    — Давайте розглянемо, якого кольору мишка?    (М’яка iграшка)
    4. Гра «Покажiть менi олiвець». (Учитель називає колiр, а дiти показують олiвець вiдповiдного кольору.)
    Робота з таблицею «Кольори»
    5. Фізкультхвилинка від ведмедика
    Йшли ведмедики малi,
    Нахилялись до землі,
    Потiм встали, руки в боки
    І зробили три пiдскоки.
    Руки вгору, опустили — 
    I за парти тихо сiли.
    6. Робота iз звуками
    — Дiти, який перший звук у словi миша? А другий? 
    Гра «Луна»
    Мм, ви, ти, ди, ри, ли, си, зи, ки, ни.
    7. Математика
    Учитель пропонує дiтям полiчити палички, зошити, кроки дитини вiд столу до дверей, звуки вiд постукування олiвцем по столу. Робиться висновок, що лiчити можна все: i предмети, i тварин, i звуки, i кроки тощо. 
    Учитель пропонує дiтям уважно стежити за його лiчбою iграшок. Першого разу вчитель лiчить усi iграшки поспiль та повiдомляє результат, другого разу одну iграшку пропускає, третього разу одну iграшку лiчить двiчi. 
    Висновок: пiд час лiчби не можна лiчити один предмет двiчi i не можна пропускати предмети.
    Учитель складає iграшки в мiшечок. Дiти виймають iграшки, лiчать їх. 
    Висновок: результат лiчби не залежить вiд того, з якого предмета починається лічба, i в якому порядку вона виконується. 
    Дiти лiчать предмети, по-рiзному розташованi на площині.
    8. Робота в зошитi
    Намалюємо ведмедика. 
    Кожному ведмедику — по хатинцi.






















































































































































































































































































































































































































    9. Пiдсумок заняття
    Гра «Спiймайте колір» (з м’ячем).
    Завдання «Розфарбуйте».
    ЗАНЯТТЯ 5
          Тема. Овочi. Фрукти. Письмо прямих і похилих лінійУсна лічба. Числа від 1 до 5. Поняття «попереднє», «наступне» число.
    Мета: Розширювати словник, збагачувати знання дітей про овочі, фрукти, розвивати зв’язне мовлення, уміння будувати речення українською мовою, розвивати інтерес до навчання; давати первісні знання про органи артикуляційного апарату; готувати дітей до навчання грамоті (письму); учити правильно тримати ручку, олівець, сидіти за партою; розвивати дрібні м'язи руки; продовжити формувати уявлення про число та рахунок; ввести поняття «попереднє», «наступне» число.
    Обладнання.Малюнки овочів, фруктів, іграшка їжачка, лічильний матеріал.
    Перебіг заняття
    І. Привітання
    - Усі сідаймо тихо, діти, Домовляймось не шуміти, 
    Руку гарно піднімати, 
    Чітко влад відповідати. 
    На уроці не дрімати, 
    А знання мерщій хапати. 
    ІІПовторення матеріалу.
    1. Гра «Відгадайте слово»
    Шко- (ляр, рка, ла), олі-(вець), учи-(тель), уче-(ниця), порт-(фель), руч-(ка), пе-(нал), зо-(шит), дош-(ка), крей-(да).
    2. Поділ слова на склади.                                              
    (Вчительпоказуєіграшку – учнівимовляють слово – назвуіграшки, ділять слово на склади, визначаютькількістьскладів)
    ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
    1. Створення ігрового моменту
    - Хто ж буде нам допомагатисьогодні?
    Гостроносий і малий,
    Сірий, тихий і незлий,
    Вдень ховається, вночі –
    Йдешукатьсобіхарчі.
    Весь ізтонкихголочок,
    Як вінзветься? … (їжачок).
    - Діти, що збирає на своїголки їжачок? (Яблука, груші, гриби).
    - Їжачок бігає лісом, полем, а інколи збігає на городи та садки. Ось і нам він розповість, що росте в саду та на городі.
    2. Бесіда про овочі. 
    - Які визнаєте овочі? 
    - Які ростуть в землі, а які над землею?
    3. Відгадування загадок:
    Сидить баба на грядках,
    Вся закутана в хустках. (Капуста)
    Мене солять, маринують
    Та на зиму консервують.
    Здогадавсявже, дружок,
    Хто я, мабуть, … (Огірок).
    Сидитьдівчина в коморі,
    А коса її на дворі. (Морква)
    Я кругленька, червоненька,
    З хвостиком біленьким. (Редиска)
    Червоний Макар по полю скакав,
    У салат – солодкий, а у борщ – 
    Гіркийстрибав. (Перець)
    Я росла в темнійтемниці,
    Як зросла – взяли у світлиці.
    З мене шкуру всідеруть,
    Мене варять, мене труть.
    Відгадайте, хто ж я є,
    Скажіть ви вже ім’я моє. (Картопля)
    Прийшладівка з гір,
    Несла на собісімшкір.
    Як розбирати стали,
    Всі над ними ридали. (Цибуля)
    3. Складання речень.
    (Діти розглядають овочі на таблиці, розповідають, якого вони кольору, якої форми, який на смак кожен з них.) 
    - Розкажіть їжачку, що треба зробити з овочами і фруктами перед тим, як їх з’їсти.
    4. Фізкультхвилинка. 
    Гуси-лебеді летіли,
    На подвір’я тихо сіли,
    Покрутились, пошипіли
    І додому полетіли.
    5. Вивчення вірша про їжачка.
    Їжачок-хитрячок,
    Зголочок та шпичок,
    Пошив собі піджачок.
    Натикає на голки
    Груші, яблука, сливки.
    6. Бесіда про фрукти
    - А тепер наш їжачок завітав у садок. Там він побачивфрукти: (яблука, сливи, груші, малину, полуницю, суницю, порічку).
    (Діти розглядають фрукти, описують їх разом з учителем.)
    Фрукти корисні усім,
    І дорослим, і малим.
    Файні  будуть щоки
    Від фруктовихсоків.
    7. Завдання на картках.
    • Розмалюй спочатку овочі, а потім фрукти.        
    • Знайди пару кожному предмету.  З’єднай лінією.
    ІV. Підготовка до навчанняграмоти (письму)
    1. Підготовка руки до письма. Пальчикові вправи.
    2. Робота в зошитах в косу лінію.
    3. Фізкультхвилинка. «В саду чи нагороді» 
    (сад – руки вгору, город – руки в сторони). Учитель називає овочі та фрукти, а діти виконують відповідні рухи.
    V. Розвиток математичних вмінь
    1. Усналічба
    2. Порахувати фрукти, овочі.
    3. Числа від 1 до 5
    4. Числа від 1 до 5, позначенняїх цифрами
    5. Встановитивідповідністьміж цифрами і кількістю фрукті, овочів
    6. Поняття «попереднє», «наступне» число.
    7. Завдання на картках
    8. Розмальовування їжачка за цифрограмою
    9. Фізкультхвилинка
    Раз, два! Всіприсіли,
    Потімвгорупідлетіли.
    Три, чотири! Нахилились,
    Піднялись і звеселились.
    П’ять, шість! Всівеселі,
    Крутимось на каруселі,
    Сім, вісім! В поїздсіли,
    Ніжкамизатупотіли.
    Дев’ять, десять! Відпочили
    І за парти тихо сіли.
    1. Письмо в клітинку
    2. Обвести і замалювати 3 квадратики  
    3. Обвести і замалювати 5 кружечків
    4. Обвести і замалювати 2 трикутники
    5. Продовжити ряд фігур
    6. Малювання вишень.
    VІ. Підсумок заняття.
    Повторення віршика про їжачка
     
            
    • Розмалюй спочатку овочі,                    – Знайди пару кожному предмету.
               а потім фрукти.                                           З’єднай лінією.
    5
    4
    3
    2
    1
                                                                               
    6
                                                                                         
    7
    8
     

















































































































     
















































































































































































































































































































    ·


























    ЗАНЯТТЯ 6
    Тема :  Моя сімя. Проведення різноманітних ліній. Цифривід 6 до 10. В країні геометричних фігур. 
    Мета:  Розширювати і поповнювати знання дітей про сім’ю. Розвиватизв’язнемовлення,вмінняспілкуватися з однолітками. Розвивативмінняробитизвуковийаналіз слівтанавички письма в зошиті.Ознайомити з цифрами 5 - 10. Вчити розпізнавати геометричні фігури. Вдосконалювати вміння правильно користуватисьписьмовимприладдям. Розвиватикисті рук, готувати до письма. Виховуватиповагу до батьківоднолітків.
    Перебіг заняття
    ІПривітання 
    Пролунав  дзвінок,
    Починаємо  урок.
    Працюватимо  старанно,
    Щоб  почутиу  кінці,
    Що  унашому  у  класі  
    Діти  просто
    Мо-лод-ці!
    IIПовторення вивченого.
    1. Відгадування загадок про овочі і фрукти
    Печуть мене, смажать і варять,
    Їдять мене і дуже хвалять.(Картопля)
    На городі в нас грядки,
    На грядках – рясні листки:
    Там зростаютьмалюки,
    Зелененькі …(Огірки)
    Соковите, червоненьке,
    Круглобоке, солоденьке.(Яблуко)
    Лампочка вгорівисіла,
    Стала смачна, пожовтіла.
    Діти лампочку зірвали,
    Запетитомскуштували.(Груша)
    2. Гра «Так чині».
    Скажіть, співає сом пісні?
    Не гайтесь з відповіддю! (Ні)

    Чиможе стати у вогні
    Вода холоднимльодом? (Ні)

    Скажітьмені, червоний мак
    Всічневу пору квітне? (Ні)

    А крокодили на сосні
    Своїбудуютьгнізда? (Ні)

    Чиможевищегірлітак
    Увишинузлетіти? (Так)

    Узорипишні на вікні
    Мороз малюєвзимку? (Так)

    До забіяк і розбишак
    Чи є в людей повага? (Ні)

    Коли розсердитьсяїжак,
    Слона вінможевбити? (Ні)

    Річкабіжить у долині,
    Чи є у неї ноги? (Ні)





    Чи правда це, щововк у смак
    Наївся груш і яблук? (Ні)
    А підкінецьскажітьмені,
     Цікавагра у " Так чині " ?(  Так )
    ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
    1. Привітання в колі друзів.
    2. Слухання казки «Три ведмеді» з розглядом ілюстрацій.
    - Чи сподобалась, діти, вам сім’я ведмедів? Чому ?
    3. Авторське крісло. Розповідідітей про свою родину.
    Фізкультхвилинка
    Хмарка на небі (підняли руки вгору),
    Подув вітерець (помахали руками),
    Полетілисніжинки (імітуютьрухисніжинок),
    Закружляли у повітрі (кружляння),
    Опустилися на землю (присіли).
    ІV . Проведення різноманітних ліній
    1. Штрихування різними лініями.
    2. Письмо прямих і похилих ліній в зошитах в  косу лінію
    3. Дидактична гра «Де чия модель, впізнай і  з малюночком зєднай!» 
    (на картках малюнки – поряд звукові моделі слів. Завдання: впізнати, яке слово якій моделі відповідає)
    Фізкультхвилинка (музична)
    V. Розвиток математичних навичок
    1. Лічба в межах 10.
    2. Знайомство з цифрами 6 – 10
    3. Попереднє – наступне
    4. Дидактична гра «З’єднай – відгадай!». (завдання на картках)
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
     ФізкультхвилинкаРаз, два! Всіприсіли,
    Потімвгорупідлетіли.
    Три, чотири! Нахилились,
    Піднялись і звеселились.
    П’ять, шість! Всівеселі,
    Крутимось на каруселі,
    Сім, вісім! В поїздсіли,
    Ніжкамизатупотіли.
    Дев’ять, десять! Відпочили
    І за парти тихо сіли.
    5.  Позначення кількості предметів цифрами
    6.  Гра «Цифроїд»
    Був тут дід Цифроїд, що їсть цифри на обід
    Замість печива до чаю. Встав, яких не вистачає!
     

    5




    2

    9
    7. Знайомство з геометричними фігурами
    -  Розпізнавання геометричних фігур. 
    - Гра «Допоможи тваринкам» (на картках)
    VІ. Підсумок заняття
    1. Гра «Закінчиречення»
    Тато майструє …
    Мама готує …
    Оленка читає …
    Тарасик грає на …
    Малювання. «Я і моя сім’я».

     Заштрихуй     Де чия модель, впізнай і  з малюночком зєднай«Цифроїд»
    Був тут дід Цифроїд, що їсть цифри на обід
     

    5




    2

    9
     Замість печива до чаю. Встав, яких не вистачає!




























































































































































































































    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
     З’єднай – відгадайДопоможи тваринкам дістатися до їжі
    Кошенятко може пройтиТелятко може йти
    тільки по трикутникахтільки по кружечках 
    ЗАНЯТТЯ 7
    Тема : Одяг. Взуття
    Мета: ознайомити дiтей iз новими словами; продовжувати розвивати мовлення дiтей; пояснити змiст дiї додавання; навчити дiтей складати i читати приклади за практичними дiями i малюнками.
    Перебіг заняття
    ІПривітання 
    Пролунав  дзвінок,
    Починаємо  урок.
    Працюватимо  старанно,
    Щоб  почутиу  кінці,
    Що  унашому  у  класі  
    Діти  просто
    Мо-лод-ці!
    ІІ. Повторення матерiалу
    1.Гра «Закiнчiть речення»
    Учнi пишуть у ...
    У школі діти сидять за ...
    Дiвчинка читає ...
    На городi ростуть ...
    У саду ростуть ...
    У хлопчика з’явились сльози на ... 
    В Оленки рум’янi ...
    2.Завдання на розвиток мислення 
    Оленка є веселiшою, нiж Катруся.
    Катруся є веселiшою, нiж Іринка.
    Хто є найвеселiшим?
    ІІІ. Вивчення нового матерiалу
    1.Ознайомлення з новими словами за малюнками
    Шапка — шапка. 
    Шарф — шарф.
    Рукавиця — рукавица, перчатка.
    Сукня — платье.
    Спiдниця — юбка.
    Штани, брюки — брюки.
    Сорочка — рубашка.
    Чоботи — сапоги.
    Черевики — ботинки.
    Шкарпетки — носки.
    2.Вправа «Мікрофон»
    Прослухати вiрш, вiдповiсти на запитання вчителя.
    Називають невеличка
    Всi дорослi. А дарма!
    Заплету в косу кiснички,
    Одягну нову спідничку,
    Ще й узую черевички — 
    Все як слiд. І все сама.
    Нi, не важко черевички
    Узувать.
    Дуже просто i спiдничку
    Надiвать.
    Не даються лиш кіснички 
    Заплітать.
    Все одно я ті кiснички
    Заплела.
    Хай не кажуть — невеличка
    Та - мала!
    3. Фiзкультхвилинка
    Хлопцi пiднiмають руки вгору, коли вчитель називає предмети чоловiчого одягу; дiвчата пiднiмають руки, коли вчитель називає предмети жiночого одягу
    4. Вправи на розвиток фонематичного слуху
    Рука, рука, рiка, рука, рука.
    Мак, мак, мак, лак, мак, мак.
    Бак, бак, рак, бак, бак, бак.
    Мити, мити, мити, пити, мити.
    Чайка, майка, чайка, чайка, чайка.
    5. Математика
    На основi розгляду малюнкiв, практичних дiй iз предметами (об’єднання множин) пояснити змiст дії додавання. Ввести слова «додати», «плюс», «дорівнює», «приклад».
    7. Робота в зошитi






















































































































































































































































































































































































































    8.Пiдсумок заняття    
    — Які новi слова сьогоднi вивчили? Якi фiгури накреслили в зошитi?
    Голосно дзвенить дзвінок, 
    Закінчився наш урок.
    ЗАНЯТТЯ 8
    Тема: Посуд
    Мета: ознайомити учнiв iз новими словами, багатозначними словами; розвивати умiння давати вiдповiдi на запитання українською мовою; продовжувати ознайомлення iз зошитом у косу лінію; виховувати дбайливе ставлення до своїх i чужих речей, інтерес до навчання
    Перебіг заняття
    1. Привітання
        Осьдо  класу  всіхскликає
         Голосистийцей  дзвінок.
         Іми  радо  поспішаєм
         Нев  садок, а  наурок.
    ІІ. Повторення матерiалу
    — Про що ми розмовляли і що вивчили на попередньому заняттi?
    ІІІ. Вивчення нового матерiалу
    1. Розглянути разом з дитиною картинки. Назвати зображені предмети. Пояснити, що все це можна назвати одним словом «посуд».
    2. Звернути увагу дитини на те, з яких частин складається кожен предмет: носик,кришка,ручка, краї(стінки), денце.
    3. Ознайомити малечу з поняттям: «чайний посуд», «столовий посуд».
    4. Розглянути з нею загальні ознаки посуду: розмір,форму(кругла,овальна,квадратна, прямокутна), колір. Визначити матеріал, з якого виготовлено посуд( дерев яннний, металевий, , скляний, пластмасовий, емальований).
    5. Загадки
    • Два братця
        Пішли в воду купаться (відра)
    • Маленька, кругленька,
        Скляна. Всі її цілують. (склянка)
    • Має рот і одно вушко.
        Хто така,вгадали? ( кружка)
    • Сама я дубова,
        А пояс вербовий (бочка)
    • Сама не їм,
        А всіх годую(ложка)
    • Біля тулуба два вуха,
        А голови немає.(каструля)
    • У череві баня, в носі решето,
        На голові ґудзик, одна рука,
        Та й та на спині.(чайник)
    • Буваю глибока,буваю мілка,
        Буваю велика,буваю мала,
        То борщику,то кашки повна(тарілка)
    6. Ознайомити дитину з багатозначними словами і пояснити різницю в значеннях цих слів
    • Носик чайника - носик дитини
    • Горлечко глечика – горлечко у людини
    7.Фізкультхвилинка
    Раз, два! Всі присіли,
    Потім вгору підлетіли.
    Три, чотири! Нахилились,
    Піднялись і звеселились.
    П’ять, шість! Всівеселі,
    Крутимось на каруселі,
    Сім, вісім! В поїздсіли,
    Ніжкамизатупотіли.
    Дев’ять, десять! Відпочили
    І за парти тихо сіли.
    8. Дидактична гра «Що для чого потрібно?»
    Склади речення даючи відповіді на запитання.
    - Чим їдять?( їдять ложкою ,виделкою)
    - Чим ріжуть?( ріжуть ножем)
    - Чим наколюють?( наколюють виделкою)
    - Із чого їдять?( Їдять із тарілки, блюдця)
    - Із чого п ють?( п.ють із склянки, стакана)
    - У чому варять?(варять у каструлі)
    - У чому смажать? (смажать у сковородці)
    9. Дидактична гра « Із чого який?»
    Закінчи речення.
    Зразок. Якщо миска із пластмаси, то вона пластмасова.
    • Якщо ніж з металу, то він…
    • Якщо ложка з металу,то вона…
    • Якщо глечик із глини, то він…
    • Якщо тарілка з фарфору, то вона…
    • Якщо чашка з порцеляни, то вона…
    • Якщо блюдце із скла, то вона…
    10 . Дидактична гра « Скажи який, яка, яке, які?»
    • Перед тобою посуд, скажи який він?
    • Каструля – велика(маленька),емальована(металева),висока;
    • Склянка – велика(маленька),прозора, скляна;
    • Чайник - фарфоровий, великий(маленький), скляний, металевий;
    • Глечик - глиняний,( фарфоровий, скляний), високий;
    • Тарілка - глибока(мілка), велика(маленька), фарфорова, скляна;
    Ложка - …,виделка - …, ніж -…, чашка -…, ополоник -…,сковорідка -…,маслянка ,-…миска -.,
    11 . Дидактична гра « Скажи навпаки»
    Закінчи речення.
    • Каструля велика, а сковорідка -…,
    • Тарілка мілка, а каструля -…,
    • Сковорідка важка , а ніж -…,
    • Діжка висока , а банка -…,
    12. Пальчикова гімнастика « Помічники»
    Раз, два, три, чотири, (Б ють кулачок об кулачок)
    Сьогодні посуд ми помили:
    Чайник, чашку, вилку, ложку(загинають пальці на правій руці
    І велику поварьошку
    Весь посуд ми помили,(загинають пальці на лівій руці)
    Тільки чашечку розбили,
    Глечик теж розвалився,
    Ніс у чайника відбився,
    Ложку ледь не поламали-
    Мамі так допомагали.(розводять руки в сторони.)
    13. Дидактична гра « Мій ,моя, моє, мої»
    • Ти дуже любиш свій посуд, скажи про нього лагідно.
    • Моя сковорід очка.
    • Мій…( ножичок, чайничок, ополоночок, глечичок)
    • Моя…(ложечка, тарілочка, виделочка, чашечка,мисочка)
    • Мое..( блюдечко)
    • Мої…(ножички, чайнички, ложечки,тарілочки,виделочки,мисочки, чашечки,сковорід очки)
    14Дидактична гра «Назви лагідно»
    Назви кожен предмет посуду лагідно: чашка-чашечка, каструля -…, ложка -…, чайник -…, тарілка -…, блюдце -…, миска -…, сковорідка -…, склянка -
    15. Дидактична гра « Де і що я приготую»
    Склади речення.
    У маленькій каструлі я зварю…На сковорідці я підсмажу…У великій каструлі я…
    16.Вірші для заучування
    «Посуд»
    Вони в кожнім домі є
    І призначення мають своє :
    Чайник-чай заварити ,
    Чашки – чаю попити ,
    Друшляк _ вишні помити ,
    Каструля-борщик зварити.
    Миски , тарілки і блюдця-
    Усі вони посудом звуться.
    «Помічниця»
    Є у мами доня , гарна , білолиця ,
    є у мами доня Люда-помічниця.
    Устає раненько підмете чистенько
    Ще й до мами каже: Відпочиньте, ненько!
    Посуд я помию,гарно стіл накрию,
    Тільки борщ зварити я іще не вмію.
    16. Робота в зошитi
    ІVПiдсумок заняття
    — Чим сьогодні займалися? Що писали в зошитi?
    Дзвенить дзвінок веселий,
    Дітей він кличе в клас.
    Відкриті двері в школі,
    Тепер завжди для вас!
    -Це означає, що школа завжди буде радо вас зустрічати, а я буду з нетерпінням чекати наступної зустрічі з вами.
    -А тепер давайте посміхнемося один одному і нехай це буде нашою доброю традицією!
    ЗАНЯТТЯ 9
    Тема: Ми мислимо творчо
    Мета: вчити творчо мислити, далі вчити класифікувати предмети; розвивати зорове сприйняття та уважність; виховувати інтерес до навчання.
    І. Привітання
    Уже дзвінок нам дав сигнал,
    Що працювати час настав.
    Тож, і ми часу не гаємо,
    Працювати починаємо.
    IIПовторення вивченого
    • Що ми з вами вивчали на минулому занятті? 
    • Чим відрізняється одяг для дівчинки від одягу хлопчика?
    ІІІ. Оголошення теми, мети заняття
    ІVВивчення нового матеріалу
    1.Гра «Поміркуй»
    Діти слухають запитання та дають відповіді на них (бажано з  поясненнями).
    Яких камінців немає в морі? (Сухих.)
    Скільки яблук виросло на 5 грушах?
    Скільки собачок сидить на гілочці дерева?
    Які предмети тонуть у воді. А які — ні?
    Як принести воду у решеті? (Потрібно, щоб вода замерзла.)
    Як дістати цвях зі склянки із водою, щоб не намочити рук?(Магнітом.)
    2.Гра «Один зайвий» 
    Дітям пропонується розглянути зображення груп предметів та знайти один зайвий, пояснити свій вибір.
    1 група: лінійка, ручка, цибуля, зошит.
    • група: котик, собачка, соловейко, миша.
              3 група: вишня, огірок, полуниця, малина.
    3.Гра «Склади картинку»
    Скласти картинку з пазлів (для кожної дитини окрема картинка).
    4. Фiзкультхвилинка
    Раз, два — дружно встали, 
    Велетнями ми всi стали.
    Руки в сторони, як крила,
    І на пояс — три-чотири.
    Вправо, влiво повернулись,
    Нахилились i прогнулись.
    Раз — присiли, два — присiли,
    І за парти тихо сiли.
    5. Гра «Складаємо фігурку»
    (30-40 сірників) – «будинок», «зірочка», «сніжинка», «ялинка»
    6.Гра «Домалюй» 
    Діти повинні домалювати другу половину жабеняти  (за зразком).
    7. Робота в зошитi
    VПiдсумок заняття
    — Чим сьогодні займалися? Що писали в зошитi?
    Голосно дзвенить дзвінок, 
        Закінчився наш урок.
    ЗАНЯТТЯ 10
    Тема: Інструменти
    Мета: розширювати словник, збагачувати знання дітей про інструменти, розвивати зв’язне мовлення, уміння будувати речення українською мовою, розвивати інтерес до навчання; готувати дітей до навчання грамоті (письму); учити правильно тримати ручку, олівець, сидіти за партою; розвивати дрібні м'язи руки; виховувати інтерес до навчання, школи
    Перебіг заняття
    І. Привітання
    - Усі сідаймо тихо, діти, Домовляймось не шуміти, 
    Руку гарно піднімати, 
    Чітко влад відповідати. 
    На уроці не дрімати, 
    А знання мерщій хапати. 
    ІІ. Повторення матерiалу
    — Про що ми розмовляли і що вивчили на попередньому заняттi?
    ІІІ. Вивчення нового матерiалу
    1. Розглянути разом з дитиною картинки . Ознайомити її з назвами інструментів. Пояснити дітям,що все це можна назвати одним словом «інструменти»
    2. Розповісти малечі, що люди різних професій використовують різні за призначенням інструменти.
    3. Звернути увагу на частини, з яких складається кожен інструмент: ручка або ручки, держак, топорище, струни ,мотузка, лезо.
    4. Розглянути загальні ознаки інструментів: колір, якість, матеріал,з якого вони виготовлені та їх призначення
    5Розповісти про професії людей, які використовують у своїй роботі інструменти
    6. Загадки
    • Маленька,гостренька,
        Всім потрібна.
        Усіх обшиваю,
        Сама одягу не маю( голка)
    • Два кільця,два кінця, а посередині цвяшок(ножиці)
        Зуби є ,рота немає(пилка)
        Маю ручку та залізні зуби,
        Ні одного листочка на доріжці не забуду(граблі)
    • Ой же гарно вона грає,
        Кожне слово промовляє
        Має лише три струни
        Та співочі всі вони
        Запитаймо у Всезнайка...
        Що це ?..мабуть…(балалайка)
    • Можу голосно і тихо
        Я заграти для малят.
        Ти трусни мене легенько –
        Бубонці враз задзвенять.(бубон)
    • Між двома дубами
        Зав язло порося зубами(сокира)
    • Залізний ніс, дерев яний хвіст(молоток)
        Як до рук її візьмеш
        І міхами розведеш,
        Ще й натиснеш ґудзики,
        Линуть звуки музики.
        Ось послухай трошки…
        Хто співа? (гармошка)
    • Сам пустий, голос густий
        Дріб вибиває,дітей збирає(барабан)
    • Я землю копала – і не зморилась,
        А той, хто мною копав, піт витирав(лопата)
    7. Фiзкультхвилинка
    Раз, два — дружно встали, 
    Велетнями ми всi стали.
    Руки в сторони, як крила,
    І на пояс — три-чотири.
    Вправо, влiво повернулись,
    Нахилились i прогнулись.
    Раз — присiли, два — присiли,
    І за парти тихо сiли.
    8. Дидактична гра « Великий маленький»
    Інструменти бувають різними за розміром - великими і маленькими. Тому називають їх по-різному.
    Назви інструменти за зразком: лопата-лопатка.
    Молоток -…, сокира -…, труба -.., гармошка -…,скрипка -…, граблі -…,рубанок -…,викрутка -…, ніж -.., ножиці -…
    9. Дидактична гра « Мій, моя,мої»
    Уяви,що це твої інструменти. Склади речення « Мій молоток»
    Сокира -…, труба -…, гармошка -…, рубанок -…,викрутка -…, ніж -.., ножиці -…, скрипка -…,
    граблі -…
    10. Дидактична гра « Добери слова-дії»
    Назви якнайбільше слів-дій за зразком.
    • Пилкою(що роблять?)- пиляють, відпилюють,розпилюють.
    • Викруткою(що роблять?)-…
    • Косою(що роблять?)-…
    • Граблями(що роблять?)-…
    • Рубанком(що роблять?)-…
    • Лопатою(що роблять?)-…
    • Сокирою(що роблять?)-…
    • Молотком(що роблять?)-…
    11. Пальчикова гімнастика « Працьовиті пальці»
    Зустрілись пальці у майстерні: (показують розкриті долоньки)
    Великий,вказівний,середній, (показують всі пальці по черзі)
    Мезинець,безіменний палець (стискання та роз тискання
    І взялися всі до праці кістей рук)
    Вони писали,малювали, (імітують рухи: пишуть,малюють
    Вони лялькам кофти в язали в яжуть, шиють,ріжуть,ліплять)
    Шили,різали,ліпили
    І гарний настрій всім створили ( Піднімають великий палець угору)
    12. Дидактична гра « Порахуємо інструменти»
    Порахуй скільки інструментів на полиці у магазині(запиши у кружки або познач крапками). Склади речення за зразком.
    На полиці лежать одні граблі(чотири сокири,дві лопати,три молотки,двоє ножиць,одні обценьки, одна пилка)
    13. Дидактична гра « Скажи навпаки»
    Закінчи речення.
        Голка маленька,а сокира…(велика); Рубанок дерев яний,а ножиці…(металеві)
        Шило довге,а голка…(коротка);  Молотком цвяхи забивають,а обценьками…(витягають)
    14. Склади розповідь про будь-який інструмент(за наочним планом)
        Назва
        Колір
        Розмір
        З яких частин складається?
        Яким є на дотик?
        З якого матеріалу виготовлений?
        Хто який інструмент використовує і для чого?
    15.Розглянь картинки. Склади за ними розповідь.
    16.Робота в зошитi
    17.Вірші для заучування
    Помічники
    Є у нас помічники,
    Всім поможуть залюбки -
    Це мітла,граблі,лопата,
    Сапка й ножиці малята!
    Гарний день,мітлу візьму я
    І старанно попрацюю
    Підмету в садку доріжку
    Ще й майданчик трішки
    ІVПiдсумок заняття
    — Чим сьогодні займалися? Що писали в зошитi?
    Дзвенить дзвінок веселий,
    Дітей він кличе в клас.
    Відкриті двері в школі,
    Тепер завжди для вас!
    -Це означає, що школа завжди буде радо вас зустрічати, а я буду з нетерпінням чекати наступної зустрічі з вами.
    -А тепер давайте посміхнемося один одному і нехай це буде нашою доброю традицією!
    ЗАНЯТТЯ  17
    Тема:Що ми знаємо та вміємо?
    Мета: підвести підсумок підготовчих занять майбутніх першокласників.
             Розвивати мовлення, вміння висловлювати свої думки, мислення.
              Виховувати любов і повагу до своїх родин, пожати старших, берегти природу.
    Обладнання: звукові фішки, індивідуальні картки – завдання«доріжка», 
             малюнкиквітів, малюнки комах, квіткова галявина.
    Перебіг заняття
    І. Організаційний момент
    Станьмо в коло всі, малята,
    Будем дружно всі вітатись. 
    Ой, які ви в нас,…
    Ніби квіточки.
    (розводять руками перед собою)
    Рада бачити я вас, діточки.
    (притискують руки до грудей)
    Нумо, в мандри вирушать,
    (крокують)
    Ти зі мною, я з тобою
    І не будем сумувать.
    (торкаються долоньками ).
    Один одному всміхнулись,
    Сіли всі рівненько,
    Попрацюємо гарненько.
    ІІ. Оголошення теми і мети заняття. 
    Сьогодні ми помандруємо у дивосвіт та потрапимо на квіткову  галявину, а щоб швидше туди потрапили, нам необхідно показати свої знання та вміння, чого ми навчилися на наших заняттях. 
    ІІІ. Опрацювання  матеріалу
    1.Бесіда.
    - Діти, а хто мешкає на галявині? 
    - Так, де багато квітів, там багато комах.
    - Яких комах ви знаєте?
    (називають за ілюстраціями)
    -А які звуки вони промовляють?
    2. «Віночок» голосних звуків
    І справді на галявині мешкає багато різних комах та промовляють вони кожен свої звуки, ми покажемо, як ми знаємо свої звуки.
    ( на квітах у вінку написані букви, що позначають голосні звуки, діти хором їх промовляють по колу).
    3.Гра «Впіймай приголосний звук»
    Р м а т н в і к ч ц д ж…
    (діти плескають у долоні, коли чують приголосний звук, а коли голосний – кладуть долоні на парту)
    4. Моделювання звукових схем слів.
    - Діти, хто привів вас сьогодні до класу у цей дивосвт?
    - Тато або мама.
    У кожного з вас на парті є звукові фішки, кого привів тато викладіть це слово, а кого привели мами – слово мама.
    • Знайдіть позначку, що  означає наголос. Поставте його у складених словах.
    - Ви гарно знаєте всі звуки і тому швидко виклали ці слова.
    5. «Доріжка до квіткової галявини»
    А метелик нам допоможе знайти доріжку до квіткової галявини.
    ( завдання на картках)
    -Проведіть лінію по стежці від метелика до квітки, не відриваючи олівця від аруша.
    -Ой, ви чуєте голос? Хтось плаче.
    -Хто це?
    -Чому ти плачеш?
    Метелик ( дівчинка у костюмі метелика): 
          Ми всі жили дружно на галявинці:
          Квіти цвіли,
          Бджілки збирали нектар,
          Джмелі гули,
          Пташки співали…
          Ми були, як одна родина.
          А подув сильний холодний вітер
          позривав усі квітки
          і вони кудись порозлітались,
          а всі кудись поділись.
    • Діти, допоможемо метеликові, познаходимо квіти.
    6. Гра «Поверни квітку»
    - Погляньте, у кожного з вас на парті ці квіти, ваші батьки вам допоможуть на них написати своє ім’я, а повернути  зможе той, хто поділить його на склади.
    - Диво, ви повернули усі квітоньки. Галявина розквітла різними кольорами.
    -Можливо і мешканці повернуться?
    Фізкультхвилинка
    7. Чистомовка: Ди-ди ди- ми повернемось сюди;
                              Ом-ом-ом- будем жити всі разом;
                              Ти-ти-ти- та всі вміємо радіти;
                              Ас-ас-ас- не злякає вітер нас.
    8.Лічба в межах 10.
    Діти, скільки повернулося родин комах?  ( за  малюнками)
    9.Веселі задачі
    Наші мешканці дуже зраділи поверненню додому у свою родину і хочуть вас потішити цікавими задачами:
    5 метеликів літають
    І на квіточки сідають.
    Прилетів іще один.
    Полічи по швидше всіх
    Цих метеликів прудких.
    На листочку край ріки
    Примостилися жучки:
    Дочка, син, і батько, й мати.
    Як нам їх порахувати?
    10.  Малювання своєї родини. 
    Гімнастика для пальчиків
    Психологічна настанова (під ніжну мелодію)
    Уявіть, що ви зі своєю родиною мешкаєте на галявині, живете, працюєте, відпочиваєте, граєтесь…
    • Ким ви уявили себе і свою родину? Ромашками чи метеликами, бджілками чи сонечками? Намалюйте разом з мамою свою родину.
    ( кожний малюнок чіпляємо на дошку
    IV. Підсумок заняття
    Малята, ви чудово постаралися і не тільки допомогли метеликові повернути родину і  показали свої знання, а  головне створили свою величезну родину, яка у школі зветься класом. Але  однокласниками вас називати ще зарано, бо навчаєтеся у дитячому садочку, тому ваша родина поки що буде зватися «Однокашниками».
    І зараз ми скуштуємо кашу, як на природі – у поході з однієї миски, щоб ви були у школі дружними, ніколи не сварилися і допомагали один одному, і обов’язково гарно вчилися. 
    Діти, утворюємо коло навколо каші і дружно скажемо: «Ми – однокашниками».
    Дякую Вам всім за увагу. До нових зустрічей. 
    ЗАНЯТТЯ 11
    Мета: розвивати фонематичний слух, зорове сприйняття, наочно-образне мислення, підвищувати рівень саморегуляції під час виконання письмових дій.
    Привітання
    Гра «Перший звук»
    Дітям пропонується швидко пригадати слова на певний звук.
    Гра «Порівняй малюнки» 
    Кожна дитина отримує пару малюнків, на яких вона повинна знайти відмінності.
    Гра «Знайди будиночок» 
    Кожна дитина отримує пару малюнків, на яких вона має знайти відмінності.
    Рухлива хвилинка (див. заняття1)
    Вправа «Відшукай звіряток» 
    Діти повинні за пунктиром з’єднати контури звірят та назвати їх.
    Прощання 
    ЗАНЯТТЯ 12
    Мета: вчити дітей творчо мислити, аналізувати предмети, їхню структуру; розвивати логічне мислення та саморегуляцію.
    Привітання
    Гра «Придумай назву»
    Дітям пропонується послухати невеликі віршики та придумати їм назву (пояснити назву твору).
    Гра «Хто зайвий?» 
    Діти розглядають малюнок, знаходять зайве зображення, пояснюють, чому воно зайве.
    Гра «Опиши предмет»
    Дітям пропонується описати предмети, назвавши якомога більше деталей, їхнє розташування, схожість з геометричними фігурами, кольори (можна доповнювати відповіді інших).
    Рухлива хвилинка (див. заняття 1)
    Гра «Художники»
    Кожна дитина виконує такі графічні завдання:
    1.     На аркуші паперу, розділеному посередині лінією, одночасно двома руками намалювати зигзагоподібні лінії.
    2.     Одночасно правою рукою намалювати коло, а лівою – квадрат і навпаки.
    ЗАНЯТТЯ 13
    Мета: розвивати асоціативне мислення, репродуктивну уяву, логічне мислення та саморегуляцію; виховувати самостійність, акуратність.
    ПривітанняГра «Кольори»
    Психолог називає колір, а діти швидко згадують предмети цього кольору.
    Гра «Послідовні картинки» 
    Дітям пропонується розглянути картинки і визначити, яка з них повинна бути першою, яка другою і т.д. Потім скласти логічно зв'язане оповідання.
    Рухлива хвилинка (див. заняття 1)
    Гра «Придумай сам» (асоціації)
    Психолог називає слово, а діти — інше, логічно пов'язане з ним. Наприклад:
    Будинок — цегла, вікно;
    ковзани — лід;
    голка — нитка тощо.
    (Взуття, телевізор, сонце, зима, дівчинка, куртка, м'яч, зошит.)
    Графічне завдання «Домалюй» 
    Потрібно закінчити малюнки за пунктиром (за зразком).       Прощання
    ЗАНЯТТЯ 14
    Мета: формувати системне бачення світу, просторові уявлен­ня; розвивати вміння орієнтуватися на аркуші паперу, логічне мислення.
    Привітання         Гра «Що там є?»
    Дітям пропонується назвати, що входить до таких понять: групова кімната (столи, стільці, іграшки, двері, вікна і т. д.)-(Школа, магазин, бібліотека і т.д.)
    Гра «Чарівні квадрати»
    Кожна дитина отримує квадрат, розділений на 9 маленьких квадратів         (3 х 3). За вказівкою психолога діти повинні правильно | намалювати зображення у відповідних квадратиках.
    У лівому верхньому — квітка.
    У правому верхньому — сонечко.
    У лівому середньому — метелик і т.д.
    Рухлива хвилинка (заняття 1)
    Гра «Що спочатку, а що потім?» 
    Графічне завданняДомалювати павутинку.Прощання
    ЗАНЯТТЯ 15
    Мета: вправлятися у прямій та зворотній лічбі, розвивати зорове сприйняття, пам'ять, образне мислення.
    ПривітанняВправа «Полічи»
    Діти називають числа від 1 до 7 і навпаки, потім від 2 до 8 і навпаки; від 1 до 5 і навпаки.
    Гра «Переплетені лінії» 
    Дітям пропонується без допомоги пальців чи олівців з'єднати цифри з літерами.
    Гра «Пригадай казкових героїв»
    Дати відповіді на такі запитання:
    Як звали дівчинку, яка носила шапку червоного кольору?
    Як звали казкового героя, який був спечений з тіста і втік
    від бабусі і дідуся?
    Як звали ледачих мишенят з казки «Колосок»?
    Як звали поросят з казки «Троє поросят»?
    Назвіть героїв казки «Ріпка».
    Назвіть героїв казки «Рукавичка».
    Рухлива хвилинка (див. заняття 1)           Гра «Лабіринт» 
    Знайти вихід з лабіринту.      Прощання
    ЗАНЯТТЯ 16
    Мета: розвивати увагу, кінестетичні відчуття; вчити опи­сувати предмети, їхнє призначення, суттєві ознаки; розвивати наочно-образне мислення та зорову пам'ять.
    ПривітанняГра «Не пропусти тварину»
    Психолог називає різні слова, а діти, почувши назву тва­рин, — мають плеснути у долоні.
    Наприклад: стіл, ліжко, чашка, олівець, зошит, книга, соба­ка, виделка і т. д.
    Гра «Що зайве?»
    Діти по черзі розглядають і обмацують контури різних предметів (кубики, гребінець, хустинка, іграшка і т.д.). Коли дитина заплю­щує очі, психолог кладе ще одну фігуру (необстежену), і дитина повинна із заплющеними очима визначити, яка фігура зайва.
    Вправа «Поясни слово»
    Дітям пропонується пояснити значення слів: друг, велосипед, ліжко, чоботи, хліб.
    Рухлива хвилинка
    Психолог називає числа, а діти повинні правильно виконувати рухи, які відповідають  певному  числу: «1» - стрибати; «2» - йти; «3» - присісти; «4» - бігти.
    Вправа «Допоможи художнику» 
    Домалювати предмети, яких не вистачає.
    Вправа «Відшукай» 
    Потрібно знайти 2 однакові предмети.
    Повторення вірша, який вивчили на попередньому занятті.
    Прощання
    ЗАНЯТТЯ 17
    Мета: розвивати зорову пам'ять та логічне мислення, твор­чу уяву; вправлятися в умінні робити умовиводи; виховувати впевненість у собі.
    Привітання
    Гра «Запам'ятай цифри»
    Дітям показують набір цифр, вони їх запам'ятовують, а потім відтворюють з пам'яті. Починати з трьох цифр.
    Гра «Оповідання по колу»
    Діти сидять у колі і по черзі складають оповідання про школу. Психолог починає, а потім кожна дитина говорить по 1 реченню.
    Рухлива хвилинка (заняття 20)
    Гра «Художники»
    Кожній дитині дається цифра, а вона повинна намалювати якомога більше предметів, схожих на неї (наприклад: одини­ця — цвях, гілка, стовпчик і т. д.)
    Гра «Хто най-най...?»
    Дітки міркують над такими завданнями:
    Дружили три дівчинки — Катруся, Оксана, Оленка. Кат­руся вища за Оксану, а Оксана вища за Оленку. Хто з дівча­ток — найвищий? А хто — найнижчий?
    Ігор, Славко, Валера катаються на велосипедах. Ігор їздить
    швидше, ніж Славко, а Славко їздить швидше, ніж Валера. Хто
    з них їздить найповільніше? А хто їздить середньо?
    Бесіда «Наша школа»
    Діти розповідають про школу, правила поведінки в ній, для чого потрібно вчитися, які речі потрібно брати до школи тощо.
    Прощання. Побажання успіхів у школі.




    Сподобалося? Поділіться з друзями!



    Категорія: Класним керівникам / Діткам дошкільнятам / Початкові класи

    На головну



    Залиште будь ласка свій коментар щоб ми знали що дана публікація цікава, та принесе свою користь для вас!
    Дякуємо!

    Шановний користувач нашого сайту.
    Ви зайшли на освітній сайт як незареєстрований користувач.
    Будь ласка
    Зареєструйтесь на сайті (1 хвилинка часу) або увійдіть під своїм іменем за допомогою кнопок соц-мережі Fb. Після реєстрації на нашому сайті, для вас будуть відкриті всі можливості сайту. Коментарі і повне право на всі категорії та інші функції.
    4 июня 2020 00:27
    • Коментар написав: Лана
    • Реєстрація: 5.01.2019
    • Публікацій: 42
    • Коментарів: 21
    Дякую вам. Це супер для нас!
    Информация
    Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.